Witajcie!

Dziś trochę teorii na temat stosowania bronzera. Mimo że jesteśmy opalone, nie zaszkodzi dodać twarzy nieco więcej brązowego lub złocistego koloru. Wystarczy dobrać odpowiedni kosmetyk, użyć właściwego pędzla i zaaplikować produkt w prawidłowy sposób. Jak to zrobić?

Gdzie zaaplikować bronzer?

Zapamiętaj, że bronzer należy nakładać na tych partiach twarzy, które opaliłoby słońce. Są to: nos, kości jarzmowe, żuchwa i czoło przy linii włosów. Jak pomalować nosek? Bronzer zaaplikuj na skrzydełkach i grzbiecie nosa. Delikatnie muśnij te części twarzy, używając miękkiego pędzelka. Jeśli masz przetłuszczającą się cerę w strefie T, pod makijaż zastosuj bazę, a bronzera użyj w minimalnej ilości. Kości jarzmowe i żuchwę delikatnie pomaluj bronzerem. Kosmetykiem wymodeluj twarz, nakładając go tuż pod kośćmi i wzdłuż dolnej szczęki. Pamiętaj, żeby bronzer „wyciągnąć” aż pod skronie i odrobinę na szyję.

Który pędzel jest najlepszy?

Tak naprawdę same musicie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre z Was wolą aplikatory z naturalnym włosiem, inne ze sztucznym. Pamiętajcie jedynie, żeby dobrać pędzel w odpowiednim kształcie. Powinien mieć spłaszczone i ścięte pod kątem włosie, które jest gęste i miękkie. Jeśli chcesz rozetrzeć bronzer, użyj aplikatora o zaokrąglonym kształcie.

Jak nakładać bronzer?

Zwróć uwagę na poprawne rozcieranie kosmetyku. Nie możesz pozostawić na twarzy ciemnych smug i plam oraz stworzyć efektu maski. Dlatego zanim zaaplikujesz bronzer otrzep jego nadmiar, ocierając pędzel o dłoń lub opakowanie kosmetyku. Niezależnie, na jakiej części twarzy nakładasz produkt, zrób to bardzo oszczędnie.

Czy można łączyć bronzer z pudrem? Jasne, że tak. Najpierw zaaplikuj puder, a dopiero potem bronzer. Nos, kości jarzmowe i żuchwę delikatnie pomaluj pierwszym z kosmetyków, żeby nie tworzyć dodatkowej warstwy z drugiego produktu. Równie dobrze możesz wymieszać puder z bronzerem, zmieniając tym samym odcień każdego z nich.

Bronzer i samoopalacz lub podkład powinny mieć taki sam odcień. Nie wolno łączyć chłodnego bronzera z innymi produktami w ciepłych tonacjach. Różnicę w odcieniach kosmetyków będzie widać na szyi, na którą aplikujesz i podkład z bronzerem, i samoopalacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *