Cześć dziewczyny!

Słyszałyście kiedyś o konturowaniu oczu? To nowy sposób podkreślania spojrzenia, które wypromowała Kat Von D, znana na całym świecie tatuażystka i właścicielka oryginalnych kosmetyków do makijażu. Właśnie ukazała się jej nowa paletka cieni do powiek Shade + Light Eye Contour Palette.

Światło vs cień

Nowa paletka od Kat Von D pozwala na zrobienie mrocznego lub świetlistego makijażu oczu. Stąd jej nazwa Shade + Light Eye Contour Palette. Równie dobrze możesz połączyć te dwie techniki, uzyskując tym samym efekt konturowania oczu. Używając nowych cieni w neutralnych, ciepłych lub zimnych odcieniach, otrzymasz efekt rozświetlenia lub mocnego podkreślenia spojrzenia. Matowe kolory świetnie sprawdzą się jako bazowe cienie ułatwiające modelowanie powieki oka.

Jak konturować oczy?

Pomoże ci w tym ulotka dołączona do kosmetyku od Kat Von D, a także instrukcja umieszczona na odwrocie opakowania. Wszystkie cienie podzielono na trzy grupy odpowiadające kolorytowi cery: neutralny, zimny i ciepły. W każdej z tych grup mieści się kolor bazowy oraz trzy cienie, dzięki którym wykonturujesz, podkreślisz i rozświetlisz spojrzenie. Dzięki nim zrobisz makijaż na każdą okazję: i do pracy, i na imprezę. W pomalowaniu oczu pomoże ci duże lusterko znajdujące się w paletce.

Odcienie bazowe należy nakładać na ruchome i nieruchome powieki, a potem trzeba tworzyć efekt światłocienia. Ciemniejsze kolory nakłada się zazwyczaj w zewnętrznym kąciku oka, żeby optycznie je powiększyć i unieść opadające powieki. Do zaakcentowania załamania powieki używa się cienia do konturowania. Najjaśniejszym cieniem pomaluj wewnętrzne kąciki oczu, żeby rozświetlić spojrzenie. Dzięki temu spojrzenie będzie optycznie większe, a twarz bardziej promienna i młodsza.

Moja opinia o cieniach Kat Von D

Paletka jest skonstruowana całkiem przyzwoicie, a kolorystyka cieni – dobrze skomponowana. Bardzo podoba mi się pomysł z podziałem kolorów na tonacje i dołączenie ulotki jako małej podpowiedzi. A jak sprawa ma się z samymi cieniami? Są drobno zmielone i mocno nasycone pigmentami. Można je aplikować zarówno na sucho, jak i na morko. Jeżeli chciałybyście uzyskać bardziej intensywny efekt, wystarczy, ze nałożycie co najmniej dwie warstwy produktu. Do konturowania oczu użyjcie precyzyjnych pędzelków z naturalnego włosia.

Czy przetestujecie nowe cienie do konturowania od Kat Von D?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *