Cześć dziewczyny!

Brokatowy cień do powiek, sztuczne rzęsy, kolorowy eyeliner i ozdobna biżuteria… Taki makijaż na pewno wygląda świetnie, ale czy na pewno wiesz, jak poprawnie go usunąć? Okazuje się, że dla niektórych dziewczyn demakijaż oczu to czarna magia. Postanowiłam więc, że przeprowadzę cię przez tajniki zmywania kolorówki. Zapraszam na post!

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i wymaga zupełnie innej pielęgnacji. Znajduje się na niej 15 razy mniej gruczołów łojowych, dlatego może szybko ulegać przesuszeniu i podrażnieniom. Na skórze okolic oczu bardzo szybko pojawiają się zmarszczki i przebarwienia; widoczne mogą być także naczynka krwionośne. Mocny makijaż oczu wymusza używanie wielu kosmetyków do demakijażu i oczyszczania skóry. Pocieranie nie wpływa najlepiej na kondycję, a także wygląd powiek i rzęs. A jeśli produkty, których używasz, nie są odpowiednio dobrane, dodatkowo szkodzisz skórze.

ZACZYNAMY DEMAKIJAŻ

Miej czyste rączki. Zanim zrobisz demakijaż, dokładnie umyj dłonie. Zanieczyszczenia i bakterie, które zgromadziły się pod paznokciami i na skórze, mogłyby wywołać groźne choroby oczu i spowodować alergię. Dlatego przed każdym demakijażem wyszoruj rączki, a skórę wokół oczu oczyść i wytrzyj jednorazowym ręcznikiem.

Użyj delikatnych kosmetyków. Wybieraj takie produkty, które mają naturalne składy i lekkie konsystencje. Zadbaj o to, żeby kosmetyki były dobrane do rodzaju cery, dzięki czemu dodatkowo będą miały działanie pielęgnacyjne. Do usuwania kosmetyków wodoodpornych wybieraj płyny dwufazowe i płyny micelarne. Są niezwykle skuteczne, a przy tym bardzo delikatne.

Technika też ma znaczenie. Podczas demakijażu oczu trzeba być ostrożnym i delikatnym. Nie wolno mocno pocierać skóry, bo w ten sposób możesz uszkodzić rzęsy i wywołać podrażnienia. Płatek kosmetyczny nasącz płynem do demakijażu i lekko dociśnij do skóry. Odczekaj chwilę, aż makijaż rozpuści się. Czynność powtarzaj do momentu uzyskania czystej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *