Siema!

Mycie pędzli do makijażu to bardzo ważna sprawa. Wyobrażacie sobie malowanie twarzy lepkimi i zakurzonymi pędzlami? No właśnie, ja też nie. Dlatego przynajmniej raz w miesiącu róbcie swoim wszystkim akcesoriom do makijażu porządną kąpiel.

Po co myję pędzle?

Z bardzo prostego (i ważnego) powodu: chcę, żeby moja buzia cały czas była zdrowa i ładna. Jeżeli przestaniecie czyścić pędzle, to zalęgną się na nich bakterie wywołujące trądzik i inne choroby skóry. Co więcej włosie pędzli zbiera kurz i alergeny. Pomyślcie tylko, co mogłoby się stać, gdybyście przeniosły je wraz z podkładem podczas makijażu na twarz. Poza tym czystymi akcesoriami o wiele łatwiej jest wykonać makijaż. Dbając o pędzle i odpowiednio je przechowując, masz pewność, że posłużą ci bardzo długo.

Jak myć pędzle do makijażu?

Wiele dziewczyn mówi o dwóch metodach mycia pędzli. Pierwsza polega na wyszorowaniu włosia mydłem pod ciepłą wodą, a druga – umyciu w roztworze alkoholowym. Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie tych dwóch sposobów. Mycie pędzli w wodzie z mydłem nie usunie wszystkich zarazków. Dlatego tak ważne jest spryskanie włosia roztworem alkoholu lub płynem dezynfekcyjnym. Myjąc w ten sposób pędzelki trzeba wziąć pod uwagę to, z jakiego tworzywa są wykonane. Na alkohol i mydło inaczej będą reagować akcesoria z naturalnego włosia, a inaczej syntetyczne.

Płyn do mycia pędzli DIY

Jeżeli mycie mydłem i alkoholem nie przynosi oczekiwanych efektów, zrób własny płyn myjący. Przygotuj: 1 ½ kubka destylowanej wody, dwie łyżki stołowe roztworu alkoholowego, pół łyżeczki olejku ze słodkich migdałów (lub oliwy z oliwek), kilkadziesiąt kropel olejku z drzewa herbacianego oraz butelkę z atomizerem. I co dalej? Wystarczy wymieszać w butelce wszystkie składniki. Płyn przechowuje się w chłodnym i zacienionym miejscu.

Myjemy nasze pędzle!

Do miski z wodą wlej niewielką ilość przygotowanego płynu. Włóż pędzle tak, żeby miejsce łączenia włosia z rączką było ponad jego powierzchnią. Możesz zostawić pędzelki, żeby odmiękły lub delikatnie je wyszorować. Kiedy będą całkowicie czyste, odłóż na papierowy ręcznik, żeby wyschły. Nie susz ich na grzejniku; nie używaj też suszarki – wysoka temperatura mogłaby rozpuścić klej i spowodować wypadanie włosia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *