Czy moim zdaniem warto depilować twarz? Przyznaję, że początkowo podchodziłam do tego pomysłu sceptycznie („przecież nie mam wąsów, więc po co mam golić sobie twarz”). Do momentu aż pierwszy raz tego z ciekawości nie zrobiłam – efekt był oszałamiający!

Okazało się, że depilacja twarzy może wprowadzić mój makijaż na zupełnie nowy poziom i nie jest to nic trudnego. Zaciekawiłam? To zapraszam na wpis o usuwaniu zbędnego owłosienia z twarzy 🙂

Depilacja twarzy. Dla kogo?

Moim zdaniem każdy powinien choć raz skorzystać z jednej z metod depilacji twarzy. Z jakiego powodu?

Dla kobiet, które malują się na co dzień, to prosty sposób, żeby uzyskać efekt bardzo jedwabistej, gładkiej i równomiernej skóry. Jak wiadomo podkład potrafi podkreślić każdy drobny meszek na twarzy, więc gładka skóra to najprostszy sposób na pozbycie się tego problemu.

Depilacja twarzy przyda się zwłaszcza tym, którzy mają naprawdę wyraziste włoski na twarzy. Nadmierne owłosienie tych okolic jest naturalne np. dla brunetek, których włoski są po prostu ciemniejsze i grubsze. Niektórzy decydują się je rozjaśniać, ale chyba lepszą opcją jest po prostu ich usunięcie.

Jak usunąć włoski z twarzy?

Można to robić samodzielnie, czyli po prostu wziąć pęsetę i wyskubać wszystkie te włoski, których nie chcemy mieć. Jest to skuteczna metoda (zupełnie tak jak regulowanie brwi pęsetą), ale wiadomo, że nie sprawdzi się w miejscach, gdzie nie mamy grubych włosów, a tylko drobny meszek. Usuwanie go pęsetą byłoby trudne, żmudne i bolesne.

Osobiście wolę skorzystać z jednego z kilku patentów, które są szybsze i skuteczniejsze. Oto moje najlepsze sposoby depilacji twarzy.

METODY DEPILACJI TWARZY
1. Golenie twarzy trymerem do brwi

Prawdopodobnie najskuteczniejszy i najprostszy do zastosowania w warunkach domowych sposób to golenie twarzy trymerem do brwi. Taki niewielkich rozmiarów nożyk można kupić bardzo tanio w każdej drogerii. Jest prosty  w użyciu – wystarczy delikatnie napiąć fragment skóry, przyłożyć do niej ostrze pod kątem 45 stopni i delikatnymi posunięciami usuwać zbędne włoski. Trymer goli nawet meszek, który na pierwszy rzut oka jest niewidoczny, a cały zabieg nie jest czasochłonny. Faktem jest, że trzeba go regularnie powtarzać (co kilka dni).

2. Depilacja wąsika plastrami z woskiem

Druga metoda depilacji twarzy to zastosowanie plastrów z woskiem. I tutaj mamy już dowolność – możemy zrobić to w domu, a możemy udać się do kosmetyczki. Wystarczy przyłożyć lekko rozgrzany plaster z woskiem na skórę, docisnąć go, a następnie szybki ruchem oderwać razem z włoskami. Zaletą tej metody jest dokładność i to, że niechciane owłosienie jest usuwanie na dłużej (efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni). Minusem jest oczywiście bolesność zabiegu i podrażnienia tuż po nim.

3. Wyrywanie włosków pastą cukrową

Bardzo dobra alternatywa dla plastrów z woskiem to naturalna pasta cukrowa, popularna zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej. Depilacja twarzy pastą cukrową jest równie skuteczna, ale mniej bolesna, bo nie podrażnia skóry. Pastą można usunąć nawet drobny meszek i cieszyć się efektami przez kilka tygodni. Co jest najlepszego w tej metodzie? Również można ją zastosować w domu lub w salonie, a samą pastę cukrową można wykonać samodzielnie – z cukru, soku z cytryny i wody (przepisu nie podaję, bo nie mam żadnego sprawdzonego niestety).

4. Laserowa depilacja twarzy

Wszystkie wymienione wyżej metody są skuteczne, ale nie ma się co oszukiwać – to laserowa depilacja twarzy daje najtrwalsze efekty, bo utrzymujące się nawet przez kilka miesięcy. Jak to możliwe? Otóż światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez melaninę we włosie, dociera do mieszka włosowego, gdzie przez to wzrasta temperatura, jest on uszkadzany i włos przestaje rosnąć. Odpowiednio przeprowadzona depilacja laserowa twarzy wcale nie jest bardzo bolesna i jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Sama planuję sobie taki wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *