Rozstępy to problem estetyczny, który towarzyszy rozciąganiu skóry na skutek wzrostu (zwłaszcza w okresie dojrzewania) i przybierania na wadze (szczególnie w ciąży). Jak pozbyć się rozstępów? Poznajcie moje sposoby na rozstępy po ciąży.
Jak pozbyć się rozstępów?
Odpowiednia dieta na rozstępy
Powstawaniu rozstępów towarzyszy lekki świąd lub pieczenie. Już wtedy, gdy je odczuwamy, powinnyśmy rozpocząć tę walkę. Po pierwsze, dieta. W naszym jadłospisie muszą znaleźć się produkty bogate w witaminy A, E, PP i B5 oraz w mikroelementy, zwłaszcza krzem i cynk.
Kosmetyki na rozstępy
Na początku ciąży warto sięgnąć po kremy przeciw rozstępom, które mają za zadanie natłuścić, odżywić oraz ukoić napiętą i swędzącą skórę. Aby lepiej chłonęła składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, należy ją regularnie złuszczać.
Ćwiczenia na rozstępy
Równie ważna jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia, które w ciąży należy wykonywać z umiarem, wzmocnią mięśnie, pomogą w redukcji tkanki tłuszczowej oraz wpłyną na poprawę kondycji i wydolności tlenowej organizmu, co spowoduje, że poród będzie miał łatwiejszy przebieg. Także skóra skorzysta na ćwiczeniach, ponieważ stanie się lepiej ukrwiona i napięta. Wszelkie formy aktywności fizycznej wspomagają walkę z rozstępami i cellulitem, ale przed rozpoczęciem treningów należy bezwzględnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Zabiegi na rozstępy (laseroterapia, mezoterapia i remodeling)
Profilaktyka podjęta jeszcze przed powstaniem uszkodzeń skóry będzie skuteczniejsza i przyniesie szybsze efekty niż leczenie rozstępów. W gabinecie medycyny estetycznej możecie poddać się zabiegom poprawiającym jędrność i nawilżenie skóry w tych partiach skóry, które są szczególnie narażone na powstawanie rozstępów, czyli na brzuchu, piersiach, biodrach i górnej części ud.
Nawet jeżeli rozstępy już pojawią się na skórze, możecie się ich pozbyć dzięki laseroterapii i medycynie estetycznej. Rozstępy leczymy tak jak blizny, a najlepsze efekty daje stosowanie terapii łączonych. Zabiegi, które redukują rozstępy w sposób widoczny i udokumentowany, polegają na precyzyjnym uszkadzaniu skóry laserami frakcyjnymi i plazmą frakcyjną. Takie terapie łączymy z mezoterapią preparatami bogatymi w kwas hialuronowy i witaminę C.
Równie skuteczne jest łączenie tej terapii z remodelingiem, czyli intensywnym, kontrolowanym podgrzewaniem skóry poprzez podczerwień lub fale radiowe. Taki efekt uzyskamy dzięki zabiegom Zaffiro i Accent XL. Ich celem jest pobudzenie skóry do głębokiej i pełnej regeneracji, a w rezultacie do powstania młodych komórek i nowego kolagenu. Ponadto za sprawą złożonej terapii laserowej lekarz może usunąć szpecącą bliznę po cesarskim cięciu!
Terapię, która ma na celu usunięcie blizny i rozstępów, warto rozpocząć tuż po ich pojawieniu się, zanim zmiany ulegną zwłóknieniu i zblednięciu (w przypadku rozstępów po ciąży nie wcześniej niż po zakończeniu laktacji). Im wcześniej podejmiemy leczenie, tym lepsze efekty uzyskamy.
A jakie są Wasze sposoby na rozstępy po ciąży? Ostatecznie udało Wam się ich uniknąć?
Dodaj komentarz