Witajcie Piękne Istoty!

Znacie ten pozornie błahy, ale irytujący problem, którego większość dziewcząt (i chłopców) z długimi włosami doświadcza stale i stale, polegający na tym, że na szczotce gromadzą się włosy?  W ten sposób zapełnia się ona włosami, zanim zdążymy mrugnąć. Dlatego dziś zdradzam Wam jak czyścić szczotkę do włosów i dlaczego w ogóle to robić.

Dlaczego musicie wyczyścić swoją szczotkę do włosów?

Kiedy ostatnio w ogóle czyściliście szczotkę do włosów? Wiem, że niestety dokładne czyszczenie szczotki do włosów nie zdarza się najczęściej. Tymczasem podobnie jak w przypadku pędzli do makijażu, Wasza szczotka do włosów również wymaga regularnego czyszczenia.Ważne jest zarówno dla higieny, jak i dla wyglądu włosów. Czysta i świeża najlepiej zapobiega przetłuszczaniu się włosów i sprawia, że stają się one lśniące. Brudna szczotka do włosów to niestety pożywka dla bakterii, dlatego ważne jest, aby dbać o szczotkę do włosów, aby służyła przez długi czas i aby włosy były lśniące.

Brudna szczotka nie jest higieniczna i pogarsza stan czystych, świeżo umytych włosów. Aby Wasza ulubiona szczotka do włosów miała długie i szczęśliwe życie 😉 ważne jest, aby dobrze o nią dbać. Oczyszczajcie ją z włosów po każdym użyciu, aby włosy nie gromadziły się na niej, gdyż wówczas będą trudniejsze do usunięcia. Jeśli macie super szczotkę do włosów z naturalnym włosiem, odpowiednia pielęgnacja może być szczególnie ważna.  Pamiętaj też, że na szczotce gromadzą się sebum i kurz, dlatego co najmniej raz w tygodniu myjcie ją szamponem.

Jak czyścić szczotkę do włosów?

To jest to co powinniście po kolei zrobić:

  • KROK 1: Szczotka po czesaniu się trzy lub cztery razy jest zapełniona włosami, bo w ciągu dnia tracimy od 50 do 100 włosów! Trzeba je zdjąć ze szczotki.
  • KROK 2: Znajdźcie zwykłe nożyczki kuchenne i włóżcie je ostrzem w środek szczotki, między jej ząbkami. Tak, by włosy znalazły się między ostrzami.
  • KROK 3: Przetnijcie włosy! W ten sposób z łatwością zdejmiecie je ze szczotki.
  • KROK 4: I wyczyśćcie szczotkę tak, aby nie było na niej żadnego włoska. Po “operacji” z nożyczkami zrobicie to z łatwością.
  • KROK 5: Pora na mycie szczotki! Użyj swojego ulubionego szamponu do jej umycia. Pamiętajcie o gorącej wodzie – łatwiej usunie sebum i tłuste kosmetyki, które też gromadzą się na szczotce.
  • KROK 6: Dokładnie opłuczcie szczotkę pod ciepłą, bieżącą wodą, aż zniknie cała piana. Pozostawcie do wyschnięcia w łazience.

Myjcie szczotkę do włosów przynajmniej raz na tydzień! Buziaki!