Cienie pod oczami często są utożsamiane z oznaką nadmiernego zmęczenia. Jednak na tym nie kończy się lista przyczyn, które stanowią ich źródło. Walka z workami pod oczami spędzała mi sen z powiek. Przez długi okres próbowałam rozmaitych metod, by je zwalczyć. Jednak nie wszystkie z nich były skuteczne.

 

Przyczyny cieni pod oczami

Stres, zmęczenie czy zarwana noc z pewnością  dają we znaki. Często odbiją się na naszym zdrowiu fizycznym właśnie w postaci cieni pod oczami. Jeśli dostrzeżesz, że ich barwa przybiera coraz ciemniejszy ton oraz zaniepokoją cię inne dolegliwości, warto udać się do specjalisty, gdyż mogą objawiać inne poważne schorzenia w tym m.in.:

  • cukrzycę,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niedoczynność tarczycy,
  • anemię,
  • zarażenie pasożytami,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • zapalenie tarczycy.

Domowe sposoby na worki z workami pod oczami

Na początku warto wypróbować domowe sposoby, by zwalczyć cienie pod oczami. Do takich metod możemy zaliczyć przede wszystkim zimne okłady w tym m.in.:

  • okłady z torebek po herbacie
  • okłady z plasterków ogórka
  • okłady z nagietka, świetlika bądź rumianka.

Należy wcześniej przygotować napary z herbaty bądź ziół, nawilżyć wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć pod oczy. Warto pamiętać, że domowe sposoby jedynie pomogą złagodzić i rozjaśnić sińce pod oczami, jednak całkowicie nie zniwelują przypadłości.

Kremy, które pomagają na cienie pod oczami

Oprócz metod domowych warto sięgnąć po kremy, które powinny zawierać głównie takie składniki jak: witamina C, kofeina czy wyciąg z kasztanowca, a także z ziół i żurawiny. Ta niezbędna mieszanka z pewnością pobudzi krążenie krwi. Efektem czego skóra aktywne składniki rozjaśnią worki pod oczami, a w dodatku ją odmłodzą. Do kremów, które chętnie stosowałam, zaliczam:

  • krem pod oczy ze śluzem ślimaka Orientana
    Codzienne stosowanie kremu sprawia, że skóra wygląda młodziej. Śluz ze ślimaka zarówno nawilża, jak i likwiduje obrzęki. W dodatku nie obciąży zanadto kieszeni. Bowiem jego koszt wynosi tyle, co jedna książka;
  • rozświetlający krem pod oczy z witaminą C Melo
    Duża dawka witaminy C pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne. W składzie możemy również znaleźć witaminę E, masło shea ekstrakt ze skórki granata czy aloes. Dzięki czemu skóra będzie odpowiednio odżywiona i zregenerowana. Koszt rozświetlającego kremu z witaminą C jest droższy od poprzedniego, jednak bogaty skład wygładza również zmarszczki.

O czym warto pamiętać?

Jeśli prowadzisz niezdrowy tryb życia, nie wysypiasz się bądź zażywasz nadmiernej ilości używek, to mimo stosowania domowych metod oraz kremów nie osiągniesz poprawy skóry pod oczami. Zmiana stylu życia to podstawowy krok, by rozjaśnić cienie pod oczami. Odkąd wprowadziłam do jadłospisu więcej warzyw, to zauważyłam poprawę skóry. Kremy, które regularnie stosuję, przyniosły efekty. Połączenie obu metod jest niezbędne, by zneutralizować worki pod oczami. Jednak cienie całkowicie nie zniknęły, gdyż ma to także podłoże genetyczne. Stopniowe rezultaty pokazują, że zawsze warto zadbać o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *