Cześć dziewczyny!

Olejowanie to bardzo popularny sposób pielęgnacji włosów. Każda dziewczyna wie, jak to się robi i jakich kosmetyków do tego używać. Jednak nie każda wie, że zmieniając sposób olejowania, możemy jednocześnie nawilżyć pasemka. O co chodzi?

Czemu olejowanie na mokro jest takie dobre?

To genialny sposób na nawilżenie włosów i skóry głowy. Nakładać możesz zarówno olejek kosmetyczny, jak i silikonowe serum. Taka metoda pielęgnacji zastąpi z powodzeniem kurację odżywkami lub maseczkami. Olejowanie na mokro jest bardzo szybkie i proste. Trzeba jednak uważać, żeby nie przetłuścić skóry głowy i nie doprowadzić do pojawienia się łupieżu. Jakie są inne plusy olejowania włosów ma mokro? Dzięki takiej pielęgnacji pasemka są bardziej błyszczące, sypkie, wygładzone i miękkie w dotyku, a końce nie rozdwajają się. A czy są jakieś minusy? Niestety tak: włosy tracą na objętości.

Dla kogo jest olejowanie włosów na mokro?

Olejowanie włosów na mokro polecane jest wszystkim, niezależnie od rodzaju włosów i skóry głowy, wcześniejszej pielęgnacji, wieku, a nawet płci. Najbardziej odpowiednie będzie jednak dla tych, którzy mają włosy suche, kręcone, puszące i elektryzujące się i trudne do ułożenia. Po zastosowaniu olejku wasza fryzura będzie nie do poznania.

Olejowanie włosów na mokro krok po kroku

Olejek aplikujemy tuż po umyciu głowy i odsączeniu z włosów nadmiaru wody. Następnie na dłonie nałóż niewielką ilość kosmetyku. Do długich włosów wystarcza zazwyczaj jedna lub dwie kropelki. Olejek rozetrzyj w dłoniach w taki sposób, żeby później równomiernie go nałożyć na końce oraz przednią i wierzchnią warstwę pasemek. Nie nakładaj większej porcji olejku, bo przetłuścisz włosy (możesz się o tym przekonać się po wysuszeniu fryzury). Prawda, że olejowanie włosów na mokro daje świetne efekty? Czemu tak się dzieje? Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Mokre włosy po prostu szybciej i lepiej chłoną olejek lub serum niż włosy suche.

Czy wy też robicie olejowanie włosów na mokro?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *