Hej!

Włosy cienkie lub pozbawione objętości i będące kłopotliwe w ułożeniu to zmora wielu dziewczyn. Jeżeli jesteś jedną z nich, to mam dla ciebie garść praktycznych porad związanych ze zwiększeniem ich objętości. Poznaj skuteczne kosmetyki i akcesoria, które ci w tym pomogą.

Jakie są włosy cienkie?

Cienkie włosy są podatne na przesuszenie, co wiąże się z szybszą łamliwością i podatnością ich końcówek na rozdwajanie. To z kolei ma duży wpływ na sposób pielęgnacji takiego rodzaju pasemek. Jeżeli obciążysz je kosmetykami do stylizacji lub pielęgnacji, to możesz doprowadzić do przetłuszczenia, a niedostateczne nawilżenie i odżywienie może skutkować uszkodzeniami. Co więcej cienkie włosy niedobrze znoszą niektóre czynniki atmosferyczne: wysokie temperatury, porywisty wiatr, mroźne powietrze. Szkodzą im także częste i nieprawidłowe stylizacje na gorąco i farbowanie chemicznymi preparatami.

Jak zwiększyć objętość włosów – przydatne produkty

Najprostszym sposobem jest stylizacja. W drogeriach znajdziesz kosmetyki przeznaczone specjalnie do tego zadania. Wypróbuj pianki, lakiery lub spraye do włosów. Takie produkty powinny mieć lekką i nieobciążającą konsystencję, a co ważniejsze powinny być nakładane w dokładnie taki sposób, jaki producent podał na opakowaniu. A jeśli podczas stylizacji opuścisz głowę do dołu, to pasemka w naturalny sposób nabiorą objętości i będą bardziej puszyste.

W dodaniu objętości cienkim włosom pomogą ci także fryzjerskie akcesoria. Najbardziej przydatna będzie gruba i okrągła szczotka, którą zastosujesz podczas suszenia włosów. Nawijaj na nią pasmo po paśmie i każde z nich wyciągaj do góry. Podobny rezultat osiągniesz, kiedy nawiniesz włosy na grube wałki. Na świeżo umyte pasemka nanieś niewielką ilość pianki, zakręć je na wałki i skieruj delikatny nawiew powietrza z suszarki. Po około 15 minutach wałki zdejmij i wymodeluj fryzurę palcami.

Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie suchy szampon. Ten produkt nie dość, że pochłonie nadmiar sebum i ograniczy wydzielanie większej jego ilości, to do tego odbije włosy u nasady i poprawi objętość pasemek.

Cienkie włosy bez objętości – czego unikać w pielęgnacji?

Jeżeli stylizujesz i pielęgnujesz cienkie włosy, to jedyną rzeczą, którą możesz robić źle, jest stosowanie zbyt dużych ilości produktów. Pamiętaj, żeby na przykład maskę nakładać od wysokości uszu. Jeżeli jednak zaaplikujesz ją na skórę głowy, to potem koniecznie zastosuj peeling trychologiczny. Produkt usunie nadmiar produktu, martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia i sebum. Włosom natomiast zapewni wzmocnienie i ładniejszy wygląd.

Pamiętaj także, żeby nie spać z mokrymi włosami. Stracą na objętości, a wilgoć może spowodować namnażanie się bakterii na skórze głowy i w mokrych poszewkach. Najlepszym sposobem będzie więc odczekanie kilkunastu minut i pozwolenie włosom na samodzielne wyschnięcie lub podsuszenie pasemek suszarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *