Cześć dziewczyny!

Dziś troszkę was postraszę i spróbuję wam uświadomić, że makijaż może zaszkodzić zdrowiu. Oczywiście nie będą zajmowała się naturalnymi kosmetykami, choć nawet te mogą okazać się niebezpieczne dla alergików. Zapraszam do lektury!

Co siedzi w kolorówce?

Tak naprawdę nie wiadomo. Taką wiedzę mają jedynie producenci, którzy niestety nie podzielą się nią z nami. A co każda z nas może wyczytać z etykietki podkładu, cieni do powiek lub szminki? Właściwie to niewiele. Nazwy niektórych składników nie mówią nam zupełnie nic. A wśród nich kryje się wiele alergenów, substancji komedogennych, syntetycznych barwników i innych składników, które mogą podrażniać. W jakich sytuacjach makijaż może szkodzić zdrowiu?

SZTUCZNE RZĘSY

Niektóre z dziewczyn noszą je codziennie, a inne uzupełniają co kilka tygodni. Tymczasem już sam zabieg doklejania sztucznych rzęs wiąże się z ogromnym ryzykiem i dla oczu, i dla naszych naturalnych rzęs. Zwykle po zabiegu oczy są przekrwione i łzawią, a naturalne rzęsy po zdjęciu pasków lub kępek wypadają w dużych ilościach. Co więcej, klej używany podczas zabiegu może wywoływać alergie, a kiedy przedostanie się do oczu – ból murowany. Czy wiedziałaś, że na sztucznych rzęsach znajdują się te same substancje, których używa się do konserwowania odzieży? Zastanów się, czy nadal chcesz mieć sztuczne rzęsy.

ŚPISZ W MAKIJAŻU?

To najgorsze, co możesz zrobić swojej skórze. Pod warstwą makijażu namnożą się mikroorganizmy, które mogą wywołać trądzik, wągry lub inne poważne choroby skóry. Poza tym, pobrudzisz pościel, w której również rozwiną się zarazki. Jeżeli któregoś wieczora zmyjesz makijaż i położysz się na brudnej poduszce, to i tak nie unikniesz podrażnień. Sen ma być przyjemnością, a skóra po całej nocy powinna być zregenerowana, wypoczęta i promienna.

SPRAWDŹ TERMIN WAŻNOŚCI

Używanie przeterminowanych kosmetyków to prawdziwa zbrodnia na skórze. Czy wiesz, jak bardzo szkodliwe związki mogą wydzielać się w nieświeżych produktach do makijażu? Ja nie i nie chciałabym wiedzieć. Niemniej jednak nie jest to nic przyjaznego dla twojej buzi. Jeżeli termin ważności jakiegoś kosmetyku minął, to po prostu go wyrzuć. Nie zatrzymuj go z powodów sentymentalnych; twoje zdrowie jest o wiele ważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *