Cześć!

Tak jak przed masażem depilujesz nogi, tak przed makijażem (nawet próbnym) wypadałoby zadbać o cerę. Jeśli nigdy tak nie robiłyście, myślę, że najwyższy czas to zmienić. W ten sposób ułatwimy pracę wizażystce, a my będziemy pięknie wyglądały. Co jeszcze należy zrobić zanim pójdziecie na makijaż?

Pielęgnacja to podstawa!

Jeśli planujesz iść do kosmetyczki na profesjonalny makijaż, przygotuj swoją cerę. Nie musisz stosować drogich produktów, robić masaży twarzy i używać dziwnych przyrządów do pielęgnacji cery. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej zaczniesz dbać o buzię. Rób regularnie peeling, aplikuj łagodzące kremy, oczyszczaj pory skóry.

Zrób peeling twarzy

Dzięki niemu usuniesz suche skórki i zanieczyszczenia z porów skóry, rozjaśnisz przebarwienia, a być może wygładzisz drobne zmarszczki. Co więcej na gładkiej cerze makijaż wygląda bardzo ładnie. Jeśli widzisz, że pory skóry nadal są otworzone, a powierzchnia cery jest nierówna, zastosuj oczyszczającą maskę, a potem nawilżający krem. Kiedy zrobić porządny peeling? To zależy, kiedy wybierasz się na imprezę, ślub lub inną ważną uroczystość. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie peelingu na dwa dni przed tym wydarzeniem. Dzięki temu unikniesz podrażnień i uczuleń.

Bądź wierna swoim kosmetykom

Nie zmieniaj zbyt często kosmetyków, zarówno tych do makijażu, jak i do pielęgnacji. Używając nowych produktów, narażasz skórę na powstawanie niedoskonałości. Pamiętaj też, że nie jest prawdą stwierdzenie, że skóra przyzwyczaja się do danego kremu lub podkładu i gorzej na niego reaguje. Jeśli musisz wymienić całą swoją kosmetyczkę, to podczas zakupów zwróć uwagę na składniki nowych produktów. Powinny zawierać naturalne substancje i to w bardzo małych ilościach.

O czym poinformować kosmetyczkę?

Jeżeli jesteś uczulona na jakieś kosmetyki lub pojedyncze składniki, koniecznie powiedz o tym wizażystce. Podrażniać także może włosie pędzli i materiał, z którego wykonane są gąbeczki. Co więcej makijaż powinien być dobrany do koloru kreacji i manicure. O tym w co się ubierasz, również powinnaś poinformować kosmetyczkę. W końcu twój look musi być perfekcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *