Siemka!

To, jak robimy makijaż, uzależnione jest głównie od wieku. Inaczej malują się młode dziewczyny, a jeszcze inaczej dojrzałe kobiety. Sposób, w jaki to robimy, również zależy od tego samego czynnika. Sprawdźmy zatem, jak wygląda makijaż u różnych grup wiekowych.

Po co się malujemy?

Mimo że coraz większą popularnością cieszy się make-up no make-up, to bardzo dużo kobiet wciąż używa wielu kosmetyków kolorowych. Z resztą do takiego looku również musisz użyć kilku produktów. Co więcej, wiele kobiet po prostu nie chce rezygnować z malowania się. Dzięki temu czują się bardziej atrakcyjne i pewne siebie, a za pomocą kosmetyków mogą ukryć niedoskonałości, poprawić koloryt cery i wymodelować twarz. Kobiety nie chcą rezygnować z malowania się z jeszcze jednej przyczyny: są po prostu przyzwyczajone do codziennego nakładania kolorówki.

Makijaż a wiek

Najmłodsze dziewczyny malują się, by poczuć się pewniej i ładniej, zakryć niedoskonałości (trądzik i przebarwienia), być takie, jak ich rówieśniczki lub celebrytki. Kosmetykiem, po który sięgają najczęściej, jest maskara; używają jej aż sześć razy w tygodniu. Podkład to kolejny produkt bardzo często stosowany. Do malowania ust nastolatki używają pomadek i błyszczyków. W kosmetyczce młodej dziewczyny nie mogło zabraknąć również odżywki do paznokci, różu do policzków i bronzera.

Kobiety 30+ malują się z przyzwyczajenia lub wymogów związanych z pracą. Do kosmetyków, których używają najczęściej, należą dobrej jakości tusz do rzęs, podkład i szminka. Kobiety nieco starsze do tej grupy produktów kolorowych dodają konturówki i cienie do powiek. Seniorki zaś bardzo chętnie sięgają po kosmetyki wyrównujące koloryt cery. O dziwo kolorówkę stosują bardzo rzadko i tylko w wyjątkowych okazjach.

Jakich kosmetyków używacie? I które są waszymi ulubionymi? Czekam na komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *