Hej, dziewczyny!

Uwielbiam farbować włosy. Dzięki temu mogę co jakiś czas radykalnie zmienić swój wygląd. Włosy po koloryzacji są piękne i błyszczące, a odcień jest intensywny. Jednak trzeba liczyć się też z tym, że farbowanie bardzo niszczy włosy. Co zrobić, żeby tego uniknąć i jak najdłużej cieszyć się kolorem? Udzielę Ci kilka wskazówek.

Kosmetyki do włosów farbowanych

To podstawa. Włosy farbowane wymagają szczególnej troski, należy więc wybrać odpowiednie kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów farbowanych. Wybierz szampon, który jest do tego przeznaczony. Zazwyczaj jest łagodniejszy i przedłuża trwałość koloru. Najlepiej wybierz te, które zawierają naturalne wyciągi z roślin.

Odżywki do włosów farbowanych są szczególnie ważne. W ich składzie powinny znaleźć się proteiny, ponieważ włosy farbowane cierpią na niedobór białka.

Postaw na olejki i maski do włosów z zawartością keratyny i filtrami UV.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Częste mycie wypłukuje kolor, dlatego też należy wcierać szampon głównie w skórę głowy, a nie w kosmyki. Piana i tak umyje włosy na całej długości.

Dobrym sposobem jest mycie włosów odżywką. Ta metoda pozwala zniwelować przesuszenie skóry głowy. Pasma będą lśniące, silniejsze oraz łatwiejsze w stylizacji i rozczesywaniu. Jest to jedna z najlepszych sposobów pielęgnacji zniszczonych, suchych kosmyków i przynosi wiele korzyści.

Staraj się nie używać prostownicy i lokówki, ponieważ wysoka temperatura sprawia, że kolor blaknie. Jeżeli lubisz używać suszarki, stosuj wyłącznie chłodny nawiew. To samo dotyczy temperatury wody – włosy nie lubią skrajnych temperatur. Wysoka otwiera łuski, przez co kolor wypłukuje się znacznie szybciej. Do płukania włosów zawsze używaj wody letniej. Przed stylizacją na gorąco zawsze zabezpiecz włosy sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą.

Zawsze zabezpieczaj włosy kosmetykami z filtrem UV. Włosy zyskają barierę ochronną, a pigment nie wypłucze się tak szybko. Na trwałość farby negatywnie wpływają także morskie kąpiele, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wtarcie olejku we włosy.

Kolor znacznie dłużej utrzymuje się na zdrowych włosach, dlatego warto co kilka miesięcy podcinać końcówki. Używaj nawilżającego serum do włosów. Najlepiej, żeby wzbogacone było olejkiem arganowym lub łopianowym, który odżywi je bez obciążania i nie spowoduje przetłuszczania.

Raz w tygodniu nałóż maskę do włosów, która przedłuży trwałość koloru i zwiększy nawilżenie włosów. Stosuj odżywki niewymagające spłukiwania, ponieważ włosy farbowane zazwyczaj są wysokoporowate, łatwiej uwalniają wodę, przez co kolor blaknie. Płucząc włosy, ogranicz czas do niezbędnego minimum.

Nie zapominaj o mocnym nawilżeniu i regeneracji. Postaw na olejowanie, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne. To bardzo łatwy sposób, który pozwoli Ci być dumną posiadaczką pięknych, zdrowych włosów. Istnieje wiele metod olejowania, więc na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie. Musisz jednak pamiętać o oleju, który odpowiada rodzajowi porowatości Twoich włosów.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *