Używamy go praktycznie codziennie, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest i jak go prawidłowo używać. Dziś na moim blogu będziesz mogła przekonać się, jak dobrze znasz swój podkład do twarzy. Ciekawi mnie, czy poniższe fakty zaskoczą również Ciebie.

Czy zdarzyło się, że pewnego dnia ulubiony podkład ściemniał na Twojej twarzy, zaczął wyraźnie odznaczać się i stworzył efekt maski?

Gdybyś wiedziała, z czego się składa i jak działa ten kosmetyk, pewnie nie byłoby to dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Pamiętam, że kiedy mnie pierwszy raz spotkała taka sytuacja, zdenerwowałam się na producenta i przeklinałam go w duchu, że sprzedał mi zepsuty podkład. Przecież data ważności była jeszcze w porządku. Dopiero czytając na temat makijażu i zagłębiając się w temat, dowiedziałam się, jaka jest prawda.

Dzisiaj dzielę się z wami trzema faktami na temat podkładu do twarzy, które przeważnie wszystkich moich rozmówców wprawiają w osłupienie. Tych rzeczy nie wiemy!

Podkład to tak naprawdę puder w kremie

Choć dzisiejsze podkłady znacząco różnią się od tych, które sprzedawano w latach 30. XX wieku (początki makijażu), to ich przeznaczenie jest takie samo. Podkład to kremowy kosmetyk bazowy, który ma kryć niedoskonałości i wyrównywać koloryt cery. Można powiedzieć, że fluid to nic innego jak puder w formie aksamitnego kremu. Zazwyczaj jest (właśnie) pudrowy, dobrze się rozsmarowuje, wtapia się w skórę i zawiera barwniki w odpowiednim odcieniu.

Nie należy używać podkładu bezpośrednio na skórę

Jak to nie nakładać na skórę? Pewnie pomyśleliście, że plotę głupoty, a ja po prostu chcę powiedzieć, że przed nałożeniem podkładu na skórę trzeba użyć odpowiedniej bazy. Idealne krycie i naturalny efekt uzyskamy tylko, jeśli przed zaaplikowaniem fluidu przygotujemy naszą skórę. Nawilżenie można zapewnić jej lekkim kremem do twarzy na dzień, delikatnym olejkiem (mój ulubiony to migdałowy), mgiełką nawilżającą lub specjalną bazą pod makijaż. Kosmetyk nałożony nie bezpośrednio na skórę i rozprowadzony zawsze w tym samym kierunku jest trwalszy, nie zbiera się w załamaniach i nie podkreśla suchych skórek (bo ich nie ma).

Podkład może ciemnieć na skórze

Przejdźmy do tematu, który przywołałam już wcześniej. Podkład może wchodzić w reakcję z różnymi kosmetykami (kremem, żelem do mycia twarzy, tonikiem), a nawet nadmiernie wydzielanym sebum naszej skóry. Wówczas zmienia się jego kolor i może okazać się niedopasowany do odcienia naszej cery. Ciemnienie podkładu może być związane także z nieprawidłowym pH naszej skóry. Co zrobić? Wyrównywać pH skóry tonikiem, nakładać podkład dopiero po całkowitym wchłonięciu się innych kosmetyków i stosować oleje ograniczające łojotok.

Znaliście te fakt o podkładach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *