Cześć dziewczyny!

Suche, zniszczone, matowe i osłabione włosy ma większość z nas. Nie umiemy sobie z nimi poradzić, nie wiemy, jak je pielęgnować i modelować. Jeżeli i twoje pasemka tak wyglądają, przeczytaj mój post, a dowiesz się, jak przywrócić włosom blask i zapewnić im wzmocnienie.

Suche włosy – przyczyny

Włosy stają się suche z wielu powodów. Zaliczamy do nich uwarunkowania genetyczne, wpływ środowiska, niewłaściwą pielęgnację, styl życia, dietę, choroby. Poza tym pasemka przesuszają się, kiedy uszkodzeniu ulega otoczka tłuszczowa włosa. Jest to powłoczka, która odpowiada za ochronę rdzenia włosa, uszczelnianie łusek i zatrzymanie we wnętrzu włosa odpowiedniej ilości wody. Skutek? Pasemka są matowe, kruche i trudne do rozczesania. Częściej puszą i elektryzują się. Niestety nie wszystkie przyczyny suchości włosów możemy usunąć. Zajmijmy się tymi, z którymi uporamy się z łatwością.

Mycie i pielęgnacja w jednym

Ogranicz mycie włosów do minimum, dzięki czemu nie naruszysz ochronnej warstwy lipidowej. Jeżeli twoje włosy przetłuszczają się, użyj suchego szamponu, który przedłuży trwałość fryzury. Jeśli natomiast twoja skóra głowy szybko przesusza się, kup nawilżający szampon z kwasem hialuronowym. Taki kosmetyk zadba o odpowiedni poziom wody wewnątrz włosów i ułatwi ich rozczesywanie.

Płukanie włosów chłodną wodą

Gorąca woda nie służy ani włosom, ani skórze głowy. Pod wpływem ciepłej wody z pasemek wypłukiwane są naturalne substancje. Z tego powodu zmniejsz temperaturę wody na letnią lub umiarkowanie ciepłą. Chłodniejsza woda domyka łuski włosowe, zmniejsza wydzielanie sebum i pobudza krążenie. Dzięki temu włosy są gładkie, lśniące i łatwiejsze do rozczesania.

Pielęgnacja po myciu

Wilgotne włosy są bardzo podatne na zniszczenia. Dlatego nie wolno ich mocno pocierać, szorować, a nawet szczotkować. Pamiętaj także, żeby po każdym myciu nakładać odżywkę, maseczkę lub olejek. Kosmetyki utworzą wokół włosów ochronną otoczkę. Podczas stylizacji pasemka nie będą narażone na wysoką temperaturę, a szczotkowanie i układanie nie będą sprawiały ci trudności.

A jak wy dbacie o włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *