Cześć dziewczyny!

Nic tak nie ułatwia pielęgnacji włosów i skóry głowy, jak robienie notatek, zapisywanie spostrzeżeń i wyszukiwanie nowych metod. Na pewno pomógł mi w tym dzienniczek obserwacji, czyli coś w rodzaju kalendarza i notatnika w jednym podzielonego na miesiące, tygodnie i dni. Czy przyda się i Wam? Zajrzyjcie koniecznie na mój blog.

Do czego przyda ci się dzienniczek?

Zapisuj w nim nazwy kosmetyków, rodzaje zabiegów, osiągnięte efekty i wszystkie spostrzeżenia dotyczące skalpu. Pomocna będzie też skala oceniania włosów, na której zaznaczysz cyferkę odpowiadającą wyglądowi twoich pasemek i skóry głowy. W dzienniczku zanotuj wszystkie produkty, które stosowałaś w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Jeżeli używasz płukanek, odżywek, maseczek i olejków, koniecznie to odnotuj. W odpowiedniej rubryce zapisuj, jak często myjesz głowę, jaką wodą spłukujesz pianę i jak po takiej kąpieli wyglądają twoje włosy. Bardzo ważne jest również spisywanie tego, czy używasz urządzeń fryzjerskich, kiedy byłaś u fryzjera, jak związujesz włosy oraz jakich akcesoriów używasz do ich pielęgnacji i stylizacji.

Dodatkowe zalety dzienniczka

Możesz zapisać w nim włosowe cele, które zamierzasz osiągnąć. Chcesz zapuścić włosy? Podaj datę startową, wpisz kosmetyki i suplementy diety, które mają ci w tym pomóc, określ początkową i końcową długość swoich włosów. A może marzy ci się profesjonalna regeneracja włosów? Nic trudnego. Zapisuj dzień po dniu swoje spostrzeżenia, stosowane przez ciebie produkty i metody pielęgnacji skalpu. Cele, które udało ci się osiągnąć, odptaszaj (stawiaj fajkę, krzyżyk, tik).

Czy dzienniczek można wykorzystać w inny sposób?

Jasne, że tak. Z dzienniczka obserwacji włosów może stać się dzienniczkiem obserwacji skóry, organizmu, nauki języków, ćwiczeń, spraw do załatwienia na wczoraj. To twoje osobiste narzędzie, które pomoże ci w zrealizowaniu różnych celów. Kup zeszycik, w którym założysz dziennik i miej go zawsze pod ręką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *