Hej dziewczyny,

czy macie problemy z pielęgnacją skórek wokół paznokci? Nie każda z nas umie je sobie wycinać. Skórki wokół paznokci są narażone na urazy, wysychanie,a w ciągu dnia wykonujemy milion czynności dziennie, więc bardzo się niszczą. Jak je pielęgnować? Oto moje sposoby na suche, zadzierające się skórki.

Skórki przy paznokciach – dlaczego się zadzierają?

Przyczyn jest wiele. Wspomnę o najważniejszych:

  • niesystematyczna pielęgnacja dłoni,
  • nieprawidłowy manicure (chodzi mi o częste i za głębokie wycinanie skórek),
  • częsty kontakt z detergentami,
  • ekspozycja na nieprzyjazne temperatury (upał, mróz) i silny wiatr,
  • wysuszanie się skóry od częstego mycia dłoni,
  • chorobach skóry (alergia, atopowe zapalenie skóry, egzema),
  • niedoborze witamin A, E lub z grupy B.

Jak pielęgnować skórki przy paznokciach?

O tym oczywiście wiecie: najważniejsza jest systematyczność. Mam na myśli nie tylko systematyczne kremowanie dłoni, lecz także systematycznie wykonywany manicure i odżywianie płytek i skórek za pomocą specjalnych preparatów. Jakich? O tym zaraz opowiem!

Jak dbam o skórki przy paznokciach? Staram się zdrowo odżywiać i pić dużo wody, a ponadto kremuję dłonie i paznokcie po każdym ich umyciu. Zbilansowana dieta to podstawa zdrowego wyglądu skóry. Pamiętam też, że dłonie, paznokcie i skórki źle reagują na detergenty, więc chronię dłonie rękawiczkami podczas sprzątania i przed wyjściem na mróz.

Moje sposoby i genialne kosmetyki na suche, zadzierające się skórki

Preparat do usuwania skórek

Raz w tygodniu moczę opuszki w letniej wodzie przez pięć, dziesięć minut. Następnie nakładam na nie preparat do usuwania skórek, (w zasadzie nie mam ulubionego, jak dotąd każdy się sprawdzał, obecnie mam Sally Hansen). Po kilku minutach odsuwam je patyczkiem. Możecie też wycinać skórki cążkami – zmiękczone dadzą się ładnie wyciąć. Następnie dokładnie wmasowuję w skórki naturalny olejek.

Krem z do pielęgnacji skórek

Owszem istnieje takie cudo, ale trzeba wiedzieć, który wybrać. Według mnie absolutnie nie do pokonania jest krem do skórek i paznokci z Avon. To geniusz. Żaden inny znany mi krem nie działa w ten sposób, że z czasem przy systematycznym stosowaniu skórki znikają i nie odrastają, a przede wszystkim nie narastają na płytkę. Spróbujcie i koniecznie napiszcie, czy na Wasze skórki ten krem działa podobnie.

Dla mnie te kosmetyki to podstawa!Wcieram krem na noc w czyste dłonie i idę spać, nie myjąc już rąk aby krem się nie spłukał.

Domowe zabiegi na suche, zadzierające się skórki

Uwielbiam je, a zwłaszcza moczenie dłoni w podgrzanym olejku, np. awokado lub rycynowym, zmieszanym z łyżką soku z cytryny. To cudowny relaks dla dłoni. Siedzę tak dziesięć, piętnaście minut. Raz na jakiś czas. Możecie też zanurzyć dłonie w kąpieli z podgrzanego mleka z dodatkiem miodu, która ma działanie nawilżające i wygładzające. Takie kapele pielęgnują nie tylko skórki (warto je później odsunąć patyczkiem) ale i całe dłonie – same zobaczycie jakie się robią gładkie i piękne.

Nocna kuracja regeneracyjna na suche, zadzierające się skórki

W nocy skórki możecie bardzo sprytnie zregenerować. Taka kuracja jest intensywniejsza a przy okazji zadbać też o całe dłonie. Wtedy skóra lepiej przyjmuje składniki odżywcze z kosmetyków. Z tego powodu przed snem nakładam na dłonie grubą warstwę kremu lub olejku, po czym zakładam bawełniane rękawiczki.Efekt? Zadarte skórki zaczną się goić, a skóra dłoni staje się cudownie gładka i nawilżona.

A Wy w jaki sposób pielęgnujecie swoje skórki przy paznokciach? Napiszcie w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *