Hej kochani,

dziś proponuję wam coś nietypowego, ale szalenie efektywnego i bardzo modnego, czyli nietypowe zdobienia paznokci, które odmienią wasz hybrydowy manicure. Zarówno efekt bubble nails jak i efekt giętkiego metalu na paznokciach są łatwe w stworzeniu, a w dodatku nie wymagają żadnych dodatkowych nakładów pieniężnych, ponieważ do ich wykonania potrzebne są po prostu: płyn do naczyń i folia spożywcza. Zaciekawieni? Zaczynamy! 

Efekt giętego metalu – fantasy structure na paznokciach 

Giętkiego metalu, giętego metalu – nazywajcie je, jak tylko chcecie, ale musicie wiedzieć jedno – to bardzo efektowne paznokcie, które są do stworzenia w prosty i szybki sposób. Ważnym elementem są tutaj dwie rzeczy:

  1. Baza budująca
  2. Folia spożywcza tudzież kawałek reklamówki

Baza budująca pełni  w tym efekcie bardzo ważną rolę, ponieważ jest gęsta i plastyczna, to dzięki niej powstanie efekt powyginanej warstwy na paznokciu.

To dzięki niej  stworzymy strukturę giętkiego metalu, zatem jest niezbędna do tego efektu.

Folia spożywcza pozwoli Wam formować bazę budującą tak, aby była pognieciona – po prostu nakładacie kawałek foli na pokrytą grubą warstwę bazy budującej płytkę. Następnie sięgacie po patyczek do odpychania skórek, lub jakikolwiek inny patyk, pilnik, ołówek, coś, czym możecie delikatnie przesuwać folię, najlepiej kierując się do środka.

Starajcie się oczywiście nie zalać skórek (metoda formowania do wewnątrz najlepiej się tu sprawdza). Wasze fantasy structure za każdym razem da oczywiście inny efekt. Folia sprawi, że żel budujący nie będzie się przyczepiał do Waszego patyczka i utworzy zgrabne załamania, o które w tej stylizacji chodzi.

Teraz zdejmujecie delikatnie folię, a na paznokciu pozostaje… pogięta płytka, czyli właśnie struktura giętego metalu… no właściwie nie metalu, bo jest to tylko kolor. Teraz pora nadać mu odcień metalu, ale najpierw utwardźcie efekt. Możecie go po utwardzeniu pokryć topem no wipe, a na to wetrzeć pyłek w metalicznym kolorze, ale nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń i jeśli stwierdzicie, że na waszej strukturze ma być połyskująca syrenka – nic nie stoi na przeszkodzie. Ogranicza was tylko wyobraźnia:)

TIP!

Pyłek też możecie nakładać na różne sposoby – nie ograniczajcie się do jednego, róbcie ombre, mieszajcie kolory, pokrywajcie tylko wystające części struktury lub całą – ta stylizacja stwarza mnóstwo możliwości!

Paznokcie z piany (bubble nails, foam effect) czym są i jak zrobić? 

Paznokcie z piany mają swoją ładną nazwę, czyli bubble nails, i nieco mniej chlubną, czyli paznokcie z płynu do naczyń. To właśnie on gra tu pierwsze skrzypce, bo to on tworzy bąbelki na płytce. Wykonanie piankowych paznokci to po prostu… banał. Potrzebna Wam piana z płynu do naczyń i oczywiście wybrany kolor hybrydy lub ewentualnie pyłek (nie ukrywam, ze wszelkie pyłki typu aurora czy kameleon wyglądają obłędnie jako bubble nails). Nie wiem dlaczego,ale mi ten efekt przypomina jakąś smoczą skórę, łuskę smoka i w ogóle w myślach nazywam te paznokcie dragon effect. Czy wiecie w ogóle że piankowe paznokcie to hit sezonu? Wcale mnie to nie dziwi. Zabawy z tym mnóstwo, a radość z paznokci bezcenna.

Piankowe paznokcie (bubble nails, foam effect) – jak zrobić krok po kroku?

Wykonanie bubble nails jest tak banalne, że mam dla Was mini ściągę – czyli krótką instrukcję krok po kroku jak wykonać paznokcie piankowe,  określane niekiedy jako “paznokcie na płyn do naczyń” 🙂

Bubble Nails krok po kroku – ściąga

  1. Pomaluj paznokcie -wybranym lakierem hybrydowym (2 warstwy)
  2. Pokryj je topem no wipe, utwardź.
  3. Wetrzyj dowolny pyłek, lub zostaw sam kolor.
  4. Pokryj paznokieć topem i nie utwardzaj go.
  5. Na mokry top nałóż pianę z płynu do naczyń. Utwardź ją w lampie.
  6. Przemyj paznokieć cleanerem.

TIP!

Pamiętaj, że możesz użyć różnych kolorów lakierów oraz pyłku. Możemy również uzyskać różny efekt w zależności od gęstości piany.

I jak? Udało się? Napiszcie które efekt jest fajniejszy i jak wam się podobają piankowe paznokcie oraz efekt giętego metalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *