Cześć!

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu kobiet. Ich pielęgnacja jest uciążliwa i u wielu osób wygląda jak syzyfowa praca. Jeśli i ty zmagasz się z takim problemem, to sprawdź, co zrobić, żeby włosy już nigdy się nie przetłuszczały i jakich kosmetyków do ich pielęgnacji użyć.

Jak myć włosy, żeby nie były tłuste?

Z pielęgnacją włosów przetłuszczających się jest podobnie, jak ze skórą tłustą. Aby uregulować pracę gruczołów łojowych, trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie. I tak samo należy zrobić w przypadku włosów. Pamiętaj więc o dokładnym oczyszczeniu skóry głowy. Zamocz włosy i głowę pod letnią wodą, a potem weź odrobinę szamponu i rozcieńcz wodą. Podczas pierwszego mycia usuń zanieczyszczenia tylko z włosów, głowę pozostaw na razie bez mycia. Powstałą pianę spłucz; nie musisz robić tego dokładnie. Dopiero przy drugim myciu zajmij się skórą głowy. Zrób masaż, który usunie zanieczyszczenia i poprawi krążenie krwi.

Jak często myć włosy, które są tłuste?

Włosy myj tak często, jak tego potrzebujesz. Są oczywiście osoby, które twierdzą, że nie należy robić tego często. Jednak ty zrób to według własnych preferencji. Pamiętaj jednak, że częste mycie głowy może przesuszyć skórę. A to z kolei prowadzi do większego wydzielania sebum i przetłuszczania się włosów. Dlatego do mycia wybierz szampon o działaniu nawilżającym.

Kosmetyki do włosów przetłuszczających się

Do pielęgnacji włosów przetłuszczających się stosuj kosmetyki bez detergentów, alkoholu i innych substancji, które mogłyby wysuszać i podrażniać skórę głowy i włosy. Unikaj także silikonów. Te substancje mogą obciążać włosy i sprawiać wrażenie pozbawionych objętości. Zastosuj natomiast produkty z ziołami, które działają przeciwbakteryjnie, łagodząco i odświeżająco.

Do pielęgnacji włosów przetłuszczających się można także zastosować: maskę z drożdży, wcierkę z cytryny, sodę oczyszczoną, ocet jabłkowy, domowej roboty szampon z aloesem, białko jaja kurzego, mąkę kukurydzianą, płukankę piwną, czarne mydło, ziołową wcierkę. Dobrze sprawdzą się również następujące zioła: lawenda, mięta, rumianek, szałwia, zielona herbata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *