Cześć!

Do makijażu brwi używamy kilku rodzajów kosmetyków. Od jakiegoś czasu testuję pomady różnych marek. Jak się sprawdziły, jakich akcesoriów użyłam do ich zaaplikowania i jaki dały efekt końcowy? Zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Co to jest pomada do brwi?

Pomada do brwi jest dość trudna do opanowania, ale kiedy już to zrobicie, to osiągniecie efekt mocno zaakcentowanych brwi. Ma specyficzną konsystencję: jest jednocześnie zbita i kremowa. Powoduje to z kolei, że pomada po jakimś czasie zasycha. Rozwiązaniem może być zastosowanie kilku kropel do oczu.

Dla kogo przeznaczona jest pomada? Będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają rzadkie brwi, luki w łuku brwiowym lub bardzo cienkie brwi. Dzięki kosmetykowi dorysujesz cienkie kreski, co optycznie zagęści włoski. Z drugiej strony może okazać się problematyczna podczas malowania gęstych i grubych brwi.

Jak używać pomady do brwi?

Pomada jest dość specyficznym kosmetykiem w obsłudze. Jeżeli nieumiejętnie ją zastosujecie, to możecie posklejać włoski. Pamiętajcie też, że większość pomad jest wodoodporna. Aby uzyskać idealny makijaż za pomocą pomady, należy:

  • przygotować ją przed makijażem – najlepiej jest przypudrować brwi, a nadmiar kosmetyku wyczesać za pomocą szczoteczki. Pomada będzie się dłużej utrzymywała na miejscu;
  • rozetrzeć pomadę nabraną na pędzelku na dłoni – w przeciwnym wypadku otrzymacie plamę, którą potem będzie trudno rozsmarować;
  • większość pomad ma konsystencję idealną do tego, żeby od razu po otworzeniu jej używać;
  • pomadę najpierw nałóż na końcówkę brwi – to ona powinna być najciemniejsza;
  • do wyczyszczenia skóry wokół brwi po skończeniu makijażu użyj korektora.

Jak wybrać pędzel do nakładania pomady?

Nie uzyskasz dobrego efektu makijażu brwi nawet wtedy, gdy masz najlepszą na świecie pomadę, ale najgorszy pędzelek. To akcesorium musi bowiem spełniać następujące kryteria: sztywność, elastyczność, odpowiednia długość, dobrze wyprofilowane włosie, wyposażony w szczoteczkę. Pędzelkiem powinno się dać wykonać precyzyjny makijaż brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *