Cześć dziewczyny!

Pięknie opalona skóra to przede wszystkim zdrowa skóra. Niestety wiele dziewczyn wciąż nie zna tej zasady i nie wie, jak chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Skutek? Poparzenia, przebarwienia i zmarszczki. Jeżeli miałyście kiedyś taki problem, przeczytajcie mój dzisiejszy wpis, a przekonacie się, że bezpieczeństwo i ładna opalenizna idą ze sobą w parze.

Stosujesz jeden filtr przez całe lato

Kiedy słońce zaczyna mocniej przygrzewać, powinnaś zastosować kosmetyki z wysokim SPF. Na początku lata skóra jest bardzo uwrażliwiona na działanie promieniowania UV. Podczas pierwszych kąpieli słonecznych może reagować poparzeniami, zaczerwienieniem i reakcjami alergicznymi. Najbardziej odpowiednim kremem będzie ten z filtrem SPF 50. Wysokość faktora zmniejszaj wtedy, gdy lato zbliża się ku końcowi. To samo dotyczy twoich wakacyjnych podróży. Jeżeli wybierasz się na południe Europy, zastosuj kosmetyk z wysokim filtrem, a jeśli jedziesz na wakacje do Skandynawii, to produkt z SPF 30 w zupełności ci wystarczy.

Używasz bardzo mało kosmetyków ochronnych

Nie żałuj sobie kosmetyków z filtrem ochronnym. Im grubszą warstwę zaaplikujesz, tym bezpieczniejsza będzie twoja skóra. Producenci kremów z SPF (np. Avene) doradzają, żeby na twarz i ciało nakładać tyle preparatu, ile mieści się na palcach wskazującym i środkowym. Co więcej, aplikację kremów z filtrami UV należy powtarzać co kilka godzin, kiedy jesteś na plaży lub spacerujesz w pełnym słońcu.

Kremu z filtrem używasz dopiero na plaży

To zdecydowanie za późno. Kosmetyki ochronne zaczynają działać dopiero po około 30 minutach od aplikacji. Wcześniej możesz nabawić się poparzeń i podrażnień. Wiedz, że skóra od razu zaczyna bronić się przed słońcem, wytwarzając opaleniznę. Jeśli praca melanocytów jest zaburzona, mogą pojawić się przebarwienia. Pamiętaj też, że słońce w dużej mierze przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Pamiętaj o skórze wokół oczu i ustach

Wiele dziewczyn często zapomina o ochronie tych części twarzy. A musisz wiedzieć, że skóra wokół oczu i usta są bardzo delikatne i wrażliwe na działanie promieniowania UV. Dlatego przed każdą kąpielą słoneczną posmaruj wargi i okolice oczu ochronnym kosmetykiem. Dzięki takiej pielęgnacji unikniesz przebarwień, zmarszczek i poparzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *