Cześć dziewczyny!

Każda z nas używa perfum, wód toaletowych lub zapachowych mgiełek. Ale czy wiecie, jak je poprawnie przechowywać i co im szkodzi? Z mojego wpisu dowiecie się, gdzie trzymać perfumy, by jak najdłużej zachowały swoje właściwości. Życzę miłej lektury.

Czemu perfumy psują się?

Czasem zdarza się tak, że nawet najlepsze perfumy zmieniają kolor, a nawet zapach. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie termin ważności produktu minął jakiś czas temu. Jeżeli perfumy popsuły się, to negatywny wpływ miały na nie także temperatura, wilgoć, światło i powietrze.

  • Temperatura – niskie i wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na perfumy. Zazwyczaj zapachy trzymamy w łazience, gdzie panują różne temperatury i duża wilgotność. Kiedy bierzemy prysznic lub kąpiel łazienka nagrzewa się, a potem bardzo szybko wyziębia. Dlatego perfumy najlepiej trzymać w pokoju, w zacienionym i suchym miejscu;
  • Światło – perfumy pod wpływem światła słonecznego i sztucznego również mogą się popsuć. Z tego powodu w sklepach tak często wymienia się testery. Perfumy wystawione na działanie sztucznego światła bardzo szybko tracą swój zapach i kolor;
  • Powietrze – większość perfum ma atomizer. Dzięki niemu produkt dłużej zachowuje świeżość, a zanieczyszczenia z zewnątrz nie mogą przedostać się do flakonu. Niestety niektóre perfumy nie mają takiego aplikatora, a zapach na skórę przenosi się za pomocą korka. Wkładając go z powrotem, do butelki przedostają się zarazki, które mogą przyspieszać psucie się perfum.

Jak przechowywać perfumy?

Trzymaj je w kartonowych pudełeczkach lub w szafce. W ten sposób ochronisz je przed działaniem promieni słońca. Jeżeli jednak nie chcesz chować pięknych flakoników, ustaw je na toaletce lub półce, z daleka od okna. Buteleczki możesz wyeksponować na połyskującej tacy, obok zapachowej świecy lub kolorowych kamyczków. Na uwadze miej także to, żeby perfumy nie były narażone na działanie powietrza lub wilgoci.

A jak Wy przechowujecie swoje perfumy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *