Cześć!

Pewnie się wam wydaje, że pielęgnacja włosów to bułka z masłem. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Nawet najmniejszy błąd może pogorszyć kondycję pasemek i sprawić, że fryzura nie będzie ładnie wyglądała. Sprawdź zatem czego unikać, by już nigdy w życiu nie mieć bad hair day.

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów

Za gorszą kondycją włosów stać mogą niewłaściwie dobrane produkty. Może to być najzwyklejszy w świecie szampon, naturalna wcierka lub maska i odżywka. Jeżeli podejrzewasz, że to one wywołały łupież lub przetłuszczanie się pasemek, to zmień je na inne, najlepiej apteczne. Zazwyczaj są droższe, ale z pewnością będą działały lepiej.

Niewłaściwy sposób mycia włosów

Już na etapie mycia możesz wyrządzić swoim włosom krzywdę. Źle na ich kondycję i wygląd wpływają między innymi: szarpanie, ciągnięcie, polewanie gorącą wodą, czesanie zaraz po umyciu. Zaliczyłabym tu także nieumiejętne mycie głowy szamponem i nakładanie na pasemka odżywki lub maski.

Kołtuny i splątane pasemka

Kołtuny tworzą się najczęściej na suchych włosach z rozdwojonymi końcówkami. Pojawiają się też po myciu i na nieodpowiednio szczotkowanych włosach. Jak uniknąć kołtunów? Przed każdym myciem, rano po przebudzeniu się i przed snem, a także po myciu dokładnie rozczesz pasemka. Nie wkładaj w tę czynność siły, używaj grzebieni i szczotek z naturalnych materiałów.

Zbyt częste mycie włosów

Częste działanie na włosy wody i produktów do mycia lub stylizowania może powodować uszkodzenia pasemek i podrażnienia skóry głowy. Włosy będą się przetłuszczać lub przesuszać, może pojawić się łupież, końce pasemek zaczną się rozdwajać. Pamiętaj, żeby częstotliwość mycia głowy dobrać do swoich potrzeb.

Niewłaściwe suszenie włosów

Jeżeli suszysz nierozczesane włosy, zaraz po umyciu, gorącym nawiewem i z bardzo bliskiej odległości, to na pewno zaszkodzisz swojej fryzurze. Chcesz używać suszarki jak profesjonalistka? Najpierw wyszczotkuj pasemka, zaaplikuj na nie kosmetyk termoochronny, włącz jonizację i chłodny nawiew. Uważaj na nieprawidłowe stosowanie prostownicy i lokówki – przed stylizacją włosów zadbaj o ochronę przed wysoką temperaturą.

Niedobór witamin i minerałów

To, co jemy, ma wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Musimy zadbać o to, żeby nasza dieta była bogata w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Na pewno przydadzą się witaminy z grupy B, A, D i H oraz żelazo i cynk. Odżywcze składniki można organizmowi dostarczać także w postaci suplementów lub herbatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *