Cześć dziewczyny!

Jeśli nie chce się wam układać włosów wieczorem lub rankiem, wypróbujcie moje proste sposoby na stylizację podczas snu. Efekt? Będziecie wyspane, a kiedy wstaniecie z łóżka, wasze włosy będą pięknie wymodelowane. Zapraszam do lektury!

Podsuszone włosy

Tak wielu fryzjerów mówi, że nie powinno się spać z mokrymi włosami. Pasemka trzeba całkowicie lub częściowo wysuszyć. Moja rada? Włosy wysusz w 50%, a w trakcie tej czynności wymodeluj tak, jak robisz to zazwyczaj. Użyj pianki zwiększającej objętość oraz lokówki lub suszarki i okrągłych szczotek o różnej wielkości. Teraz możesz iść spać. Rankiem twoja fryzura będzie dokładnie taka, jaką wystylizowałaś poprzedniego dnia. Wystarczy, że utrwalisz ją lakierem.

Koczek i fale

Zaplecenie koka na wilgotnych włosach i spanie w takiej fryzurze to sprawdzony sposób na fale i delikatne loczki. Dla lepszego efektu po podsuszeniu włosów zaaplikuj piankę stylizującą. W zależności od tego, jak ciasno zwiążesz pasemka, uzyskasz mniejsze lub większe fale; stopień ich skrętu również będzie się różnił. Pamiętaj tylko, żeby zastosować miękką gumkę lub Invisibobble. W ten sposób zabezpieczysz pasemka przed pognieceniem i połamaniem.

Warkocz

Zapewni taki sam efekt, jak związanie włosów w koczek. Przed zapleceniem fryzury zastosuj kosmetyk utrwalający. Włosy możesz związać w zwykły warkocz, kłos lub tzw. dobieraniec. Rankiem zobaczysz nową fryzurę – fale i loczki. Co więcej, spanie w warkoczu jest wygodniejsze niż spanie z koczkiem. Dziewczyny, które chcą mieć dobrze przespaną noc, zapewne wybiorą ten sposób stylizacji fryzury.

Nawilżająca maseczka do włosów

Jeżeli zastosujesz takie rozwiązanie, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Twoje włosy będą doskonale wystylizowane i do tego odżywione. Jeżeli użyjesz kosmetyków z naturalnymi składnikami, np. olejkami lub masłami kosmetycznymi, twoje pasemka i skóra głowy staną się miękkie, nawilżone i podatne na układanie. Produkty zaaplikuj na wilgotne włosy, a te zwiąż w małe warkoczyki. Efekt? Maleńkie loki i fale. Równie dobrze możesz zrobić warkocz. Dzięki temu uczesaniu uzyskasz plażowe fale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *