Cześć dziewczyny!

Kiedy słońce chowa się za chmurami, pada coraz częściej i więcej, a temperatura sięga ledwo 20ºC, nasze ciało reaguje w określony sposób. Skóra staje się wysuszona, przebarwienia są bardziej widoczne, a włosy wypadają w ilościach większych niż zazwyczaj. Jeżeli dziennie tracisz około setki włosów, nie przejmuj się – to normalne. Jednak jeżeli jest to większa liczba, powinnaś iść do trychologa lub dermatologa. A czy da się zahamować wypadanie włosów domowymi sposobami? Przeczytaj mój post, a się dowiesz.

Czemu włosy wypadają?

Za wypadanie włosów odpowiedzialne są między innymi: niewłaściwa pielęgnacja, hormony i pogoda. Jeżeli stosujesz źle dobrane kosmetyki, myjesz głowę gorącą wodą lub nie wiesz, jak prawidłowo szczotkować włosy, to prawdopodobnie zaczną wypadać w ogromnych ilościach. Utrata włosów może być też spowodowana wysokim poziomem testosteronu, a niskim estrogenu. Poziom tych hormonów zmienia się w zależności od pór roku. Dlatego jesienią możesz zaobserwować wypadanie, a latem – wzrost włosów. Na pogorszenie się kondycji skóry głowy i pasemek wpływ ma również pogoda. Silny wiatr i niskie temperatury szkodzą włosom. Jeżeli chcesz tego uniknąć, zakładaj czapkę oraz stosuj wzmacniające i regenerujące kosmetyki.

Jak ograniczyć wypadanie włosów?

Jest kilka sposobów, dzięki którym twoje włosy przestaną nadmiernie wypadać. Po pierwsze, zmień dietę. Jedz więcej produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, oliwki, pestki słonecznika i dyni). Pamiętaj o rybach oraz świeżych owocach i witaminach; korzystaj z mrożonek.

Po drugie, skróć włosy i ogranicz korzystanie z suszarki. Podetnij pasemka o kilka centymetrów; w ten sposób pozbędziesz się rozdwojonych końcówek i zniszczonych włosów. Panowie, o ile są odważni, powinni ściąć włosy na zapałkę lub najlepiej na zero. Włosy, które odrosną, będą mocniejsze, gęściejsze i ładniejsze. Twoja fryzura zyska też wtedy, gdy zrezygnujesz ze stosowania suszarki. Wysoka temperatura przesusza pasemka i może podrażnić skórę głowy. Jeżeli nie możesz ograniczyć suszenia włosów w ten sposób, to przynajmniej stosuj kosmetyki termoochronne i włącz chłodny nawiew powietrza.

Po trzecie, nawilżaj włosy i dbaj o skórę głowy. Przed umyciem skalpu nałóż olejek lub maseczkę, które zapewnią nawilżenie, wzmocnienie i regenerację. Produkt pozostaw na około godzinę, a następnie dokładnie umyj. Kosmetyki o podobnym działaniu nakładaj również na skórę głowy. Jeśli jednak masz problemy z łupieżem i przetłuszczaniem się skalpu, nie rób masaży, nie spłukuj głowy gorącą wodą i nie używaj mocno oczyszczających szamponów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *