Cześć!

Ponieważ włosomaniactwo ma się całkiem nieźle, postanowiłam przedstawić wam parę przydatnych informacji na temat lakierów do włosów. Jak zapewne dobrze wiecie, są bardzo przydatnymi produktami. Ale czy wiecie, jak działa, jak stosować, jak wybrać i jak używać lakieru do włosów?

Jak działa lakier do włosów?

Zadaniem lakieru jest utrwalanie fryzury. A dzieje się tak dlatego, że w skład kosmetyku wchodzą polimery i ich rozpuszczalniki w postaci alkoholi. Podczas stosowania lakieru dochodzi do odparowania tych ostatnich substancji i połączenia się wszystkich polimerów. W ten sposób tworzy się charakterystyczna warstwa, która daje najlepsze utrwalenie w miejscu, gdzie włosy się krzyżują. Dlatego włosy splątane lub natapirowane trzymają się lepiej. W lakierach do włosów znajdują się również witaminy, lanolina i składniki zapobiegające elektryzowaniu się.

Rodzaje lakierów do włosów

Lakiery do włosów dzielimy na suche i mokre. Pierwszy rodzaj lakieru ma postać sprayu, który działa bardzo szybko. Jest bardziej delikatny i można z niego częściej korzystać. Lakiery suche przeznaczone są do wykończenia fryzury. Lakiery mokre zaś stosujemy na wilgotne włosy i przed suszeniem. Są trwałe i można ich używać do stylizacji fryzury. Są dostępne w formie atomizera i sprayu.

Jak wybrać lakier do włosów?

Przede wszystkim zwróć uwagę na skład. Dobry lakier do włosów powinien zawierać jakiś odżywczy składnik. Wybór lakieru zależy także od rodzaju włosów. Inny kosmetyk wybierzesz do włosów cienkich, farbowanych, kręconych i przetłuszczających się. Kupując produkt, sprawdź, jaką ma moc. Świadczą o tym cyferki od 1 (najsłabszy) do 6 (najsilniejszy).

Jak stosować lakier do włosów?

Włosy lakierem spryskuj z odległości około 30 cm. Butelkę trzymaj pionowo i wykonuj kuliste ruchy. Jeśli spryskałabyś włosy u nasady, to zwiększyłabyś ich objętość. Lepiej jest używać mniej lakieru, a częściej. I pamiętaj, żeby dokładnie umyć głowę i zmyć lakier przed snem. Jeśli codziennie stosujesz lakier do włosów, powinnaś używać także nawilżających maseczek lub odżywek.

A wy, dziewczyny, jakie lakiery do włosów polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *