Kocham moje długie włosy. Uwielbiam je otaczać troską, pielęgnować i stylizować. A że są długie, to naprawdę wiele można z nich wyczarować. Dziś będzie jednak o tym, jakie są najlepsze fryzury na co dzień – nie będziemy więc eksperymentować, ale poćwiczymy sprawdzone, proste upięcia.

Jesteś włosomaniaczką, lubisz czesać i stylizować swoje pasma? W takim razie ten wpis jest w sam raz dla ciebie!

Jak stylizować włosy na co dzień?

Każda z nas, która ma długie włosy, każdego ranka staje przed dylematem, jak się dziś uczesać. W większości przypadków kończy się tym, że zostajemy z rozpuszczonymi włosami, bo tak jest najszybciej…

Prawda jest taka, że dobra fryzura na co dzień musi spełniać kilka warunków: ma być prosta do wykonania, jak najtrwalsza, a do tego efektowna. Liczy się przede wszystkim czas, bo jeśli mamy wstawać rano specjalnie pół godziny wcześniej, to logiczne, że wybierzemy tylko szybkie rozczesanie włosów. Myślę jednak, że moje propozycje wygodnych fryzur spełnią te ściśle określone wymagania.

Najlepsze upięcia na co dzień – TO POLECAM

Ja lubię eksperymentować z upięciami włosów, ale wiem, że wy wolicie proste i efektowne upięcia. Dlatego przygotowałam dla was moje ulubione pięć fryzur, po które sięgam, kiedy nie mam zbyt dużo czasu, a jednak nie chcę pozwalać rozwiewać moich włosów podmuchom wiatru.

1 – Roztrzepany wysoki kok

Bardzo dużą popularność w ostatnim czasie zyskał tzw. messy bun, czyli roztrzepany kok na czubku głowy. Nie ukrywam, że to również moja ulubiona fryzura, bo łatwo ją wykonać i jest naprawdę efektowna. To idealna fryzura na co dzień, bo jej upięcie zajmuje dosłownie kilka sekund. Wystarczy opuścić głowę do ziemi, zebrać włosy i związać je (najlepiej szeroką frotką) w niepoukładany kok. Wystające pasma? Nierównomierny kształt? To nawet lepiej, bo urok tego wysokiego koka tkwi w artystycznym nieładzie. A wiecie, co jest najfajniejsze w messy bun? Że pasuje zarówno do domowego dresu, jak i do eleganckiej sukienki na wieczorne wyjście.

2 – Wysoki koński ogon

Niektórzy uważają, że tradycyjny koński ogon to zbyt zwyczajna fryzura, żeby o niej opowiadać. Moim zdaniem kryje się w nim jednak sporo uroku, o ile włożymy nieco wysiłku w to, żeby nie był smętnie zwisającym ogonkiem. Ja uważam, że najpiękniej wygląda wysoko uniesiony kucyk – może być gładko zaczesany lub z opadającymi luźno wokół twarzy  Jak uzyskać taki efekt? Najlepszy sposób na kucyk to lekkie natapirowanie włosów przed spięciem i oczywiście odrobina lakieru.

3 – Warkocz-wodospad

Moja fryzura hit, naprawdę najlepsze uczesanie na co dzień to warkocz à la wodospad. Wygląda pięknie na prostych włosach, a na tych kręconych jeszcze bardziej fenomenalnie. Dla mnie to idealnie połączenie rozpuszczonych włosów z partią zebraną znad twarzy tak, aby nic nie przeszkadzało w ciągu dnia. Jak zrobić przepiękny warkocz-wodospad? Odsyłam was do tutoriali, których mnóstwo znajdziecie w sieci, bo trudno ten splot wyjaśnić w kilku słowach. Ale nie jest to nic trudnego, zaręczam!

4 – Szybki kok nad karkiem

Moje ulubione uczesanie na co dzień to także szybki kok nad karkiem, którego wykonanie jest bardzo proste, a elegancja naprawdę potrafi zachwycić. Ja taki kok robię często, bo jest wygodny, efektowny i zajmuje dosłownie chwilę. Jak zrobić niski kok w stylu hiszpańskim? Zbierz włosy w kucyk nisko nad karkiem. Obniż nieco gumkę, rozdziel włosy nad nią na dwie części i przełóż dolną część kucyka przez powstałą dziurę. Powtarzaj do momentu aż wszystkie włosy będą zaplecione, a końcówkę zabezpiecz wsuwką. Piękna fryzura na co dzień gotowa!

5 – Warkocz „dobieraniec”

Na koniec swojski warkocz dobierany, czyli idealna fryzura na co dzień. Prosta i efektowna, a do tego trwała (czasami śpię w warkoczu dobieranym i rano mogę normalnie wyjść w nim z domu). Grunt to wiedzieć, jak zapleść dobierany warkocz. Najlepiej zacząć od czubka głowy zwykłym splotem warkocza, a następnie dobierać włosy raz z lewej, raz z prawej strony, wraz ze schodzeniem niżej, w stronę karku. Dobieraniec może się kończyć tuż nad karkiem, a można zapleść go aż po same końcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *