Cześć dziewczyny!

Matowe, szorstkie, łamliwe i trudne do wymodelowania. Właśnie takie są suche włosy. Czy w ogóle możliwe jest ich rozczesanie i stylizacja? Okazuje się, że tak, ale tylko po właściwej pielęgnacji. Sprawdź, jak powinna wyglądać, a układanie i szczotkowanie suchych włosów stanie się bardzo proste.

SZCZOTKI I GRZEBIENIE

Wykorzystujesz je do szczotkowania włosów, pomagają ci w stylizacji. Ale czy robisz to dobrze? Nie wystarczy kupić szczotki lub grzebienia zrobionego z naturalnych i drogich materiałów. Trzeba także wiedzieć, jaki rozstaw ząbków będzie odpowiedni dla włosów suchych i jakie techniki szczotkowania wykorzystać. Bo musisz wiedzieć, że szczotkowanie nie tylko zapobiega powstawaniu kołtunów. Podczas tej czynności rozprowadzasz sebum, które nawilża włosy i domyka łuski włosowe.

Do rozczesywania suchych włosów używaj grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami. Bez trudu rozplączesz wilgotne pasemka i ułożysz fryzurę. Metalowe lub plastikowe szczotki mogą uszkodzić powierzchnię włosów oraz spowodować puszenie i elektryzowanie się włosów. Dlatego warto wymienić je na te z naturalnego materiału. Podczas szczotkowania pamiętaj także o prowadzeniu grzebienia zgodnie ze wzrostem włosa.

STYLIZACJA

Do stylizacji nie używaj urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę. A jeżeli już musisz takich użyć, zastosuj najpierw kosmetyki termoochronne. Wysoka temperatura powoduje rozchylenie się łusek włosa i odparowanie wody wraz z keratyną. Stosując produkty zabezpieczające, nie narazisz włosów na wypadanie, wysuszenie i łamanie. Pamiętaj jednak, żeby nie używać kosmetyków z zawartością alkoholu. Jeżeli chcesz, żeby twój skalp jak najdłużej pozostał zdrowy, włosy susz zimnym powietrzem z suszarki. Potrwa to dłużej, ale twoje włosy cały czas będą mocniejsze i ładniejsze.

POMOŻE FRYZJER

W pielęgnacji suchych włosów pomoże ci fryzjer. Podetnie zniszczone końcówki, dobierze odpowiednie kosmetyki regeneracyjne i wykona zabieg nawilżający. W końcu profesjonalny stylista fryzur zna się lepiej na włosach i skórze głowy niż wszystkie włosomaniaczki razem wzięte. Jeżeli masz duży problem ze swoimi pasemkami, dobrze jest znaleźć profesjonalnego fryzjera i powierzyć mu pielęgnację uszkodzonych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *