Cześć, dziewczyny!

Kręcone włosy są przepiękne, ale mogą wyglądać nieestetycznie, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Często dostaję od was pytania, jak podkreślam skręt loków, dlatego też postanowiłam podzielić się z wami moimi sposobami. 

Wiele kobiet marzy, aby mieć kręcone włosy, jednak niewiele zdaje sobie sprawę, że można znacznie podkreślić ich naturalny skręt. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i kilka sprawdzonych sposobów.

Naturalne sposoby zwiększające skręt włosów

Nawilżenie

Kręcone włosy są o wiele bardziej wrażliwe. Puszą się o wiele szybciej i intensywniej reagują na wszelkie zmiany klimatyczne. Nawilżenie jest bardzo ważnym elementem ich pielęgnacji. Należy używać w tym celu delikatnych środków, które nie wysuszą włosów, a w ich składzie nie ma parabenów i alkoholi.

Mniej silikonów 

Silikony mają na celu wygładzenie włosów, więc nie sprawdzą się przy lokach, ponieważ je rozprostują. Przede wszystkim potrzebują protein, które są podstawowym budulcem włosów, a ich brak sprawia, że włosy są wyjątkowo trudne do ułożenia. W kosmetykach należy szukać kolagenu, keratyny, jedwabiu i białek.

Naturalne olejki 

Są bardzo pomocne podczas pielęgnacji. Ważne, aby dobrać odpowiednie olejki, które będą dopasowane do porowatości włosów, bo inaczej mogą im tylko zaszkodzić. Produkt powinien też zadbać o skórę głowy. Najlepszy kosmetyk powinien mieć odpowiedni bilans składników pielęgnacyjnych i nie mieć w składzie silikonów, alkoholi i parabenów.

Produkty do stylizacji

Więcej wcale nie znaczy lepiej. Niektóre kobiety myślą, że większa ilość produktów do stylizacji przyniesie lepsze efekty. Jest to oczywiście nieprawdą. Kosmetyki nic nie zdziałają, jeżeli nałożymy ich zbyt dużo. Wyłącznie przeciążą i wysuszą włosy.

Ugniatanie pasm 

To jedna z metod, która pozwala na uzyskanie naturalnego skrętu włosów. Najlepiej delikatnie ugniatać jeszcze wilgotne, lekko osuszone ręcznikiem włosy. W ten sposób nabiorą odpowiedniego skrętu. Można w tym celu użyć delikatnych kosmetyków stylizujących włosy, olejów lub odżywek bez spłukiwania. Zapewniam, że włosy nie napuszą się po wyschnięciu.

Odpowiednie upięcie

Wiele dziewczyn, w tym ja, przed pójściem spać skręca kilka pasm i podpina do góry lub zaplata włosy w warkocz. Rano rozplata się włosy i delikatnie przeczesuje palcami – wtedy loki nie stracą swojego kształtu. Warto rano nałożyć na nie specjalny produkt do stylizacji i olejkiem lub mgiełką, która utrwali fryzurę.

Opaska do włosów

Baaardzo pomaga przy układaniu loków. Załóż ją na głowę i owijaj pasma włosów. Pozostaw na noc, a rano rozczesz kosmyki palcami oraz utrwal płynem do stylizacji.

Chusteczki nawilżające

Słyszałaś o tym sposobie? Zamiast twardych, niewygodnych wałków, nawiń włosy na wilgotne chusteczki i zawiąż końce (tak jak wtedy, gdy kręcisz je na papiloty). Wilgoć chusteczek wzmocni skręt włosów i nawilży pasma. Rano postępuj tak, jak w poprzednich przypadkach.

Napisz w komentarzu, jakie są Twoje sposoby na podkreślenie naturalnego skrętu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *