Hej dziewczyny!

Dziś post (nie tylko!) dla włosomaniaczek.

Olejowanie włosów – któż o nim nie słyszał? Cała blogosfera, fryzjerzy, styliści fryzur światowi liderzy w dziedzinie pielęgnacji włosów zgodnie przyznają, że nie istnieje lepszy zabieg niż olejowanie włosów. Większość prestiżowych salonów kosmetycznych oferuje zabieg olejowania i to za bajońskie kwoty. Tymczasem to w domu może być równie dobre, lub nawet lepsze niż „salonowe”. Wiem, ze w sieci można znaleźć wiele wpisów, które opisują niezbyt ładne włosy po olejowaniu. Wszystko dlatego, że aby taki zabieg okazał się skutecznym strzałem w 10-tkę, należy poznać kilka istotnych faktów. Ważnych. Od nich zależy sukces olejowania. Dziś macie szansę poznać je wszystkie. Zapraszam!

Ważne informacje o olejowaniu włosów – sprawdźcie, czy je znacie 🙂

1. Najlepsze korzyści przynosi olejowanie włosów na mokro

Dlaczego? Po pierwsze oczyszczamy skórę głowy i dokładnie zmywamy wszelkie środki do stylizacji włosów (one znacznie przeszkadzają wchłaniać się olejom), a po drugie wilgotne włosy są bardziej „rozpulchnione”, a zatem chłonne – olej dotrze głębiej, szybciej, więcej…

2. Przed olejowaniem – rozchyl łuski!

Wiem, ze to brzmi dziwnie (może nawet drastycznie?) ale to znacznie ułatwi olejkom regeneracje włosów. Zatem do mycia włosów użyjcie odpowiedniego szamponu oczyszczającego lub detoksykującego włosy. Pomożecie olejom w odżywianiu.

3. Peeling skóry głowy – dobry towarzysz dla olejowania

Czy wiecie, że peeling skóry głowy doskonale poprawia krążenie podskórne i sprawia, że cenne pierwiastki z olejków dotrą głębiej pod skórę, odżywia ją oraz wnika w cebulki, a te są najistotniejszą częścią włosa – to ich korzenie, od których zależy to, jak wyglądają wyrastające z głowy włosy.

4. Olejek dobierz do porowatości (stanu) włosów

Grube i ciężkie? Normalne, tylko czasem niesforne i napuszone, wypadające, a może suche, łamliwe i szorstkie? Jakie macie włosy? To jak wyglądają odbija się na ich porowatości, a porowatość to ich łuski, które mogą różnie wyglądać – albo lezą gładko i nie pozwalają włosowi niszczeć, albo się bardzo rozchylają i nie chronią włosa ani nie trzymają nawilżenia. Olejek do włosów musi z nimi współgrać, ponieważ jego cząsteczki dopasowują się do porowatości. Zróbcie dostępny w sieci test na porowatość włosów i dobierajcie oleje do porowatości. Zawsze.

5. Ogrzewajcie naolejowane włosy

To niby banalne i większości wydaje się niepotrzebne, ale okazuje się, ze ciepło intensyfikuje działanie olejków. To znane od wieków prawo fizyki (cząsteczki ciepłe poruszają się szybciej). Ciepłe cząstki olejów maja więcej „wigoru” i sprawniej naprawiają zniszczenia an powierzchni i w wewnętrznych warstwach włosa.

6. Masaż skalpu – relaks i zaawansowana pielęgnacja

Masaż skóry głowy ściśle łączy się od stuleci z olejowaniem włosów – nie tylko relaksuje i odpręża po ciężkim dniu, ale również bardzo wzmacnia cebulki i stymuluje je (czyli pobudza do pracy, wzrostu, hamuje wypadanie).

7. Nie nadużywajcie olejku

Lepiej w tym wypadku ( jak w prawie w każdym) nie znaczy wcale więcej. Nadmiar olejków tylko niepotrzebnie przeciąży włosy, trudniej się zmywa, a w dodatku wcale nie zadziała intensywniej – ta nadwyżka po prostu pozostanie na pasmach i je przeciąży.

8. Tłuste włosy tez uwielbiają olej!

Wiem, ze większość z Was nie wyobraża sobie żeby na włosy przetłuszczające się, z nadmiarem sebum jeszcze dodatkowo nakładać coś tłustego, ale okazuje się, że te tłuszcze, jakimi są oleje są niezwykłe…no dobra, bo trącę wróżką… są nietypowe: zawierają skwalan, czyli składnik sebum, który je reguluje (suche włosy i skórę głowy nawilży, tłuste – wyreguluje). Idealnym olejem dla przetłuszczających się nadmiernie włosów jest olej jojoba.

9. Nie wszystkie masła są do „ciężkich” włosów

Zawsze sprawdzajcie składy olejów i maseł. Większość nadaje się do włosów nisko i średnioporowatych. Oznacza to, że jeśli czytacie wszędzie, ze olej kokosowy napuszył czyjeś włosy, to inne stężone oleje (czyli masła) niekoniecznie tak będą działały na włosy średnioporowate. Próbujcie różnych olejów, lub zdajcie się an ekspertów i wybierzcie profesjonalne mieszanki przeznaczone specjalnie do różnych porowatości włosów.

10. Olejujcie włosy regularnie

Tylko regularnie wykonywane olejowanie włosów przyniesie korzystne rezultaty. Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Olejowanie najlepiej wykonywać raz w tygodniu, a przy wyjątkowo zniszczonych, suchych włosach – nawet co 3-4 dni.

Okazuje się, że wcale nie musicie chodzić do fryzjera i wydawać kroci an zabieg olejowania. Klucze jest dobrze dobrany olej, systematyczność, umiar (w nakładaniu oleju) i kilka „magicznych” trików. Udanego olejowania włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *