Zawsze chciałam mieć różowe włosy i… NARESZCIE spełniłam swoje marzenie! Jestem dumną posiadaczką włosów w kolorze różowym i dziś chciałabym opowiedzieć o tym, jak do tego doszło. Bo musicie wiedzieć, że farbowanie włosów na różowo nie należy do najprostszych.
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat różowych włosów, ich farbowania i pielęgnacji, czytajcie dalej.
Różowe włosy nie są dla każdego
Nie często spotyka się osoby z różowymi włosami na ulicy. To nie przypadek. Po prostu koloryzacja tego typu nie pasuje każdemu. Przede wszystkim różowe włosy lepiej sprawdzają się u nastolatek niż dojrzałych kobiet – choć lubię wyłamywanie się z takich zasad i chętnie zobaczyłabym jakąś starszą panią z różowymi włosami (nie tylko na wybiegu!).
Najważniejsze jest jednak, że różowe włosy są dla odważnych. Żeby zafarbować się na taki kolor, trzeba być trochę szalonym (w tym pozytywnym sensie). No i najważniejsze: łatwiej zafarbować na różowe blond włosy niż te naturalnie ciemne. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale u brunetek uzyskanie ładnego różu na włosach będzie po prostu trudniejsze.
Jak zafarbować włosy na różowy?
Jeśli jesteśmy już przy tym, że farbowanie włosów na różowo nie jest łatwe, to opowiem pokrótce o tym, jakie mamy w ogóle możliwości. Okazuje się, że sposobów na to, jak zafarbować włosy na różowo, jest kilka – opowiem o dwóch najpopularniejszych, trwałych i nietrwałych.
1. SPRAYE KOLORYZUJĄCE I SZAMPONETKI
W przypadku, gdy nie chcemy mieć różowych włosów na stałe (to chyba najczęstsza sytuacja), możemy sięgnąć po szamponetkę lub spray koloryzujący, czyli produkty do koloryzacji tymczasowej. Szamponetki farbują włosy tylko powierzchownie, dlatego efekt utrzymuje się co najwyżej 2-3 tygodnie. Z każdym kolejnym myciem kolor jest bledszy. W przypadku sprayów koloryzujących to jest z kolei tylko 1-2 dni, czyli do następnego mycia.
Oczywiście dużo zależy od koloru włosów – nie zafarbujesz ciemnych włosów na różowo szamponetką, to się sprawdzi tylko w przypadku włosów blond. Ja polecam szamponetki w momencie, gdy chcecie przetestować, jak będą wyglądały Wasze włosy w kolorze różowym i zanim zdecydujecie się na koloryzację trwałą. Z szamponetką macie ten komfort, że jeśli róż na włosach jednak nie będzie się Wam podobał, zmyjecie go dość szybko.
2. TRWAŁE FARBOWANIE NA RÓŻOWO
Ja zaszalałam i zdecydowałam się na trwałe farbowanie. Choć musicie wiedzieć, że nie zdecydowałam się na neonowy róż, ale sombre z różowymi końcówkami w pastelowym kolorze. Po prostu taki jest mój klimat, choć oczywiście Wy możecie pójść w dużo wyrazistsze kolory.
Niezależnie od tego, jaki ma być efekt, polecam farbowanie włosów u fryzjera, bo uzyskanie różowego koloru nie jest łatwe. Nie wystarczy kupić i nałożyć na włosy farbę – potrzebne są odpowiednie proporcje, czas farbowania itd. Co ważne, różowe włosy łatwiej uzyskać na blondzie. Im jaśniejsze włosy, tym lepiej, bo wystarczy dobra farba, która je pokryje. Ciemniejsze włosy wymagają najpierw rozjaśnienia, a dopiero potem farbowania (często oznacza to kilka długich wizyt u fryzjera). Choć jeśli macie chęć i odwagę, możecie spróbować sami. Ja się nie odważyłam i nie żałuję, bo moje różowe włosy są piękne!
Dodaj komentarz