Cześć dziewczyny!

Za oknem prawdziwa jesienna pogoda. Co to oznacza dla naszych włosów? Zaczną wypadać, będą osłabione, a pod czapką lub kapeluszem zaczną się szybko przetłuszczać. Postanowiłam więc, że opiszę Wam, czego unikać, żeby jeszcze bardziej nie zniszczyć pasemek. Dowiecie się także, jak zapobiegać wypadaniu włosów.

Nie spinaj włosów w ciasne fryzury, unikaj wiązania pasemek w koński ogon lub koczek. Takie uczesania osłabiają cebulki włosowe i przyczyniają się do wypadania włosów. Nie używaj również metalowych spinek i wsuwek, ciężkich klamerek i gumek z metalowymi elementami. Wyrządzają włosom taką samą krzywdę, jak niewłaściwa fryzura. Co więcej mogą przyczyniać się do odkształcania pasemek, prowadzić do łamania się włosów i ich wypadania.

Do wypadania włosów przyczyniają się również niektóre zabiegi fryzjerskie, takie jak: farbowanie, trwała ondulacja, częste korzystanie z urządzeń generujących wysoką temperaturę. Co ciekawe nadużywanie kosmetyków do stylizacji (lakieru, żelu, wosku) osłabia włosy i powoduje ich wypadanie. Takie produkty mogą nawet podrażnić skórę głowy, co w przyszłości może skutkować pogorszeniem się stanu włosów.

Zanim kupisz kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, uważnie przeczytaj ich składy. Dobieraj takie produkty, które pomogą ci uporać się z problemami twojego skalpu. Na rynku jest mnóstwo preparatów, począwszy od szamponów, masek i odżywek, poprzez olejki i ampułki, a skończywszy na płukankach i wcierkach. Dobre kosmetyki do włosów powinny zawierać między innymi: pantenol, biotynę, witaminy A i E, proteiny, wyciągi z ziół, masła i olejki kosmetyczne.

Jeżeli chcesz zapobiec wypadaniu włosów, zmień dietę. To, co jemy, ma duży wpływ na wygląd i kondycję skalpu. Śmieciowe jedzenie, gazowane napoje, słone przekąski mogą spowodować, że twoje pasemka osłabią się i w konsekwencji zaczną wypadać. Dlatego do diety powinnaś włączyć produkty bogate w witaminy A, C, E i H, cynk, żelazo, miedź, krzem, aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

A jakie są Wasze sposoby na piękne i zdrowe włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *